Wszystko będzie dobrze

Pamiętacie ten okropny okres początku pandemii, kiedy wszystko było jednym wielkim znakiem zapytania? Narastającą panika, zakazy i nakazy, które zmieniały się praktycznie co tydzień. Zamknięte lasy, parki, szkoły, usługi. Dzieci na zdalnym nauczaniu, seniorzy również uziemieni w domu. Święta? Jakie święta przecież nie można się spotykać. Ludzie zastanawiali się dwa razy zanim wyszli z domu. Kolejki pod sklepami, brak towarów, narastającą panika, która doprowadzała do skrajnych emocji.

Właśnie w tym trudnym czasie osadzona jest fabuła "Wszystko będzie dobrze". Zamaskowani i zdystansowani do swoich bliskich bohaterzy zmagają się z szalejącym wirusem.
Nie myślcie, że to taka zwykła historia o walce z pandemią. W tej świetnej książce znajdziemy bardzo wiele mądrości, ale również przezabawnych fragmentów.
Ida samotnie wychowuje nastoletniego syna, a oprócz tego na głowie ma dwie zwariowane ciotki, które na siłę próbują znaleźć jej męża. Pomysły, na które owe starsze Panie wpadają są tak absurdalne, że nie sposób nie śmiać się czytając o ich poczynaniach. Zamknięty fryzjer? Przecież wystarczy maseczka i kołnierz dla zwierząt i włosy można ciąć. Jak ogień i woda angażują się w życie Idy, która broni się przed tym jak tylko może. Oczywiście wszystko dla jej dobra. Gdyby nie te dwie cioteczki, historia na pewno nie byłaby tak dobra. Oprócz komicznych momentów, opowiadanie pokazuje, że bez względu na to jak bardzo ciemne chmury ciążą nad nami, prędzej czy później wszystko się ułoży.
Książka przepełniona emocjami, których każdy z nas doświadczył w czasie lockdownu. Bohaterowie zmagają się ze swoich strachem przed przyszłością, ale również z walką o bliskich, o ich bezpieczeństwo, ale również o ich prawa.
Znajdziemy tutaj jednocześnie jedność społeczeństwa jak i jego podział.
Dodatkowo kilka wzruszających momentów stawia tą książkę na pozycji koniecznej do przeczytania.
Z całą pewnością również za kilka lat będzie miło do niej wrócić i przypomnieć sobie te zwariowane czasy.

Informacje dodatkowe o Wszystko będzie dobrze:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788381959933
Dodał/a opinię: Wioletta Jachym

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Wszystko będzie dobrze

Kup książkę Wszystko będzie dobrze

Jedwabne rękawiczki
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Jedwabne rękawiczki

Laura wiedzie spokojne życie na ostatnim piętrze przedwojennej warszawskiej kamienicy, gdzie mieszka wraz mężem i córkami. Czuje się tam szczęśliwa...

Szpulki losów
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Szpulki losów

,,Siostry Jutrzenki" to historia szlacheckiej rodziny, tocząca się od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Losy przodków i ich współczesnych...