Wszystko będzie dobrze

„Wszystko będzie dobrze” – Renata Kosin

Ida jest rozwódką, która samotnie wychowuje nastoletniego syna. Dodatkowo na swojej głowie ma dwie zwariowane cioteczki Wandę i Ofelię. Ciotki są bliźniaczkami, lecz każda z nich jest inna. Wanda jest stateczna, a Ofelia natomiast jest nieźle postrzelona. Obydwie tworzą jakże zgrany duet, który ma głowy pełne pomysłów. Mają wspólny cel, którym jest znalezienie mężczyzny dla Idy. Oczywiście kobieta się przed tym wzbrania i koniecznie chce wybić ten pomysł ciotkom z głowy, ale one są cwańsze aniżeli każdemu mogłoby się wydawać.

Całość powieści krąży wokół pandemii, która wybuchła w 2020 roku. Generalnie uważam, że to fajny pomysł, gdyż możemy dostatecznie dużo dostrzec sprzecznych informacji, które miały miejsce w rzeczywistości.

Staruszki przez to, że wybuchła pandemia były na tyle zaciekłe, że nauczyły się obsługi komputera. A spotkania z innymi ludźmi odbywały na balkonie, gdzie prowadziły prowizoryczny salon fryzjerski i swoim klientom zakładały psią opaskę, co by nikt się nie zaraził.

Świat absurdu, z którym przyszło nam się zmierzyć. Zakazy i nakazy, jedne znoszone, inne nakładane. Często się już gubiliśmy w tym co nam wolno, a czego nie. I ciągły strach przed nieznanym.

Ale tytuł „wszystko będzie dobrze” ma to adekwatne odzwierciedlenie. Bo przecież powoli wszystko zaczęło wracać do normy. Staruszki zaczęły wychodzić do ludzi, a nawet jedna z nich (nie zdradzę która) znalazła sobie partnera.

Czy staruszkom uda się znaleźć partnera dla Idy? Gwarantuję Wam, że nie zabranie tu chwil wzruszenia, emocji, które będą dozowane ora humoru, który doprowadzi do łez.

Mi jako całość się podobało, mimo iż temat pandemii grał tu pierwsze skrzypce, to i tak cała historia mnie przekonała i Wam również polecam się zapoznać z historią Idy, którą otaczają dwie zwariowane staruszki.

Informacje dodatkowe o Wszystko będzie dobrze:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788381959933
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Wszystko będzie dobrze

Kup książkę Wszystko będzie dobrze

Dzwonki, gwiazdki i słomki
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Dzwonki, gwiazdki i słomki

Białe Boże Narodzenie na podlaskiej wsi, gdzie nadal pielęgnowane są dawne obyczaje, tradycja i staropolska gościnność. Święta Bożego Narodzenia na wsi...

Bluszcz prowincjonalny
Renata Kosin0
Okładka ksiązki - Bluszcz prowincjonalny

Czasem trzeba spojrzeć wstecz, znaleźć to, co przegapiło się gdzieś po drodze. W mieście jej dzieciństwa, z którego wyjechała do stolicy, pozostali nie...