Wszystko oprócz prawdy

Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi, prędzej czy później i tak przez przypadek wyjdzie na jaw, dlatego warto mówić prawdę, ale co jeżeli ktoś z kłamstwa przechodzi w kłamstwo?
Rachel i Jack spodziewają się dziecka, chociaż znają się krótko cieszą się z tego i chcą być razem, niestety ich związek burzy pewien e-mail który chłopak kasuje zaraz po tym jak do niego przyszedł. Kobieta zaczyna węszyć, wypytuje go o przeszłość, próbuje poznać jego przyjaciół a nawet pewnego dnia w tajemnicy przed nim rozmawia z jego bratem, jest co raz bardziej przerażona tym co odkrywa. Najprawdopodobniej Jack Ross nazywa się John Douglas i nie jest tym za kogo się podaje, Rachel jest zaniepokojona tym że nie zna swojego partnera który po małym śledztwie okazuje się mordercą.
Od samego początku Jack nie przypadł mi do gustu, ciągle coś kręcił, nie odpowiadał na pytania i robił wszystko żeby nic z jego przeszłości nie wyszło na jaw, zapatrzony był w siebie i swoje urojone choroby. Kiedy jego przeszłość zaczyna wychodzić na jaw wymyśla co chwila nowe kłamstwa, w czym pomaga mu też jego mama.
Moim zdaniem jeżeli dwoje ludzi chce być ze sobą to powinni być ze sobą szczerzy, wiadomo że tego co było się nie zmieni i w związku powinna liczyć się wspólna przyszłość ale to co było kiedyś też jest ważne.
Rachel jest kobietą dojrzałą, ciąża może wydawać się nie planowana ale taka nie jest, pomimo kłamstw robi wszystko żeby ten związek przetrwał bo nie chce żeby jej dziecko wychowywało się w niepełnej rodzinie, próbuje pomóc swojemu partnerowi, niestety nieskutecznie.
Trochę zabrakło mi tego czegoś, momentami było dość mrocznie niestety finalnie okazało się że historia była bardziej nadmuchana niż tragiczna, zdecydowanie wolę jak więcej jest scen mrożących krew w żyłach, nie mniej jednak akcja wciąga i pozwala czytelnikowi zatopić się w lekturze.

Informacje dodatkowe o Wszystko oprócz prawdy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-10-09
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Wszystko oprócz prawdy

Kup książkę Wszystko oprócz prawdy

Na twoją niekorzyść
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Na twoją niekorzyść

Nowy thriller psychologiczny bestsellerowej pisarki Gillian McAllister. Kiedy jej ojciec ma zostać zwolniony z więzienia, Izzy English targają sprzeczne...

Nie mam więcej pytań
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Nie mam więcej pytań

Policja oskarżyła ją o zbrodnię. Ona przekonuje, że jest niewinna. Jest twoją siostrą. Kochałaś ją. Ufałaś jej. Mówią jednak, że zabiła twoje dziecko...