Wybrańcy

Tom 1 cyklu Wybrańcy

Jesteś Wybrańcem wytypowanym przez proroctwo do walki ze złem. Mroczny, bo tak nazywa się wróg, zrównuje twoje miasto z ziemią. Nie da się uniknąć ofiar przy katastrofalnych zniszczeniach, w tym twoich bliskich. Wraz z pozostałymi Wybrańcami udaje się pokonać wroga. Chwała, wdzięczność i duma przynosi bohaterom wielką popularność. Po dziesięciu latach zostajecie porwani do równoległego świata, by walczyć z tamtejszym Mrocznym. Podejmujecie się zadania? Demony przeszłości nie opuszczają ani na krok i trzeba się z nimi zmierzyć.
Książkę czytałam z wielkim zaciekawieniem. Bohaterowie, którzy ratują świat, stają przed wyborami, które mogą zaważyć na niejednym życiu, próbowanie poradzić sobie z wydarzeniami z przeszłości to coś, co lubimy w książkach czy filmach. Tutaj Wybrańcy są jak najbardziej ludzccy. Jednak magia, która towarzyszy im w życiu, ma swoje wady i zalety.
Jestem pod wrażeniem talentu autorki. Wykreowanie wielowymiarowego świata jest dla mnie fenomenalnym posunięciem. Żywe trupy, koncentratory na różne części ciała, które pomagają w posługiwaniu się magią... To wszystko jest fajne. Postać głównej bohaterki, Sloane, bardzo mi się podobała, choć mogłaby czasami niektórych czytelników irytować
Koniec mnie jednak nie zachwycił. Wprowadzając mnie do takiego świata oczekiwałam chyba większego efektu "wow". Nie poczułam go wcale, ewentualnie lekki zawód, a szkoda. Całość uważam za bardzo ciekawą lekturę. Gdyby zakończenie mnie porwało, Wybrańcy mieliby naprawdę wysoką notę. Jeśli powstanie kontynuacja, to bardzo chętnie po nią sięgnę Polecam sprawdzić, czy i Wam spodoba się inny świat, nie ten, który znamy, o ile ktoś jeszcze nie czytał książki.

Informacje dodatkowe o Wybrańcy:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: The Chosen One
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Niezgodna dystopia Fantastyka naukowa (science fiction) science-fiction urban fantasy urban thriller

Zobacz opinie o książce Wybrańcy

Kup książkę Wybrańcy

Zbuntowana
Veronica Roth0
Okładka ksiązki - Zbuntowana

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji,...

Cztery
Veronica Roth0
Okładka ksiązki - Cztery

Początek trylogii Niezgodna Największy przebój literatury młodzieżowej Zanim Tobias poznał Tris… Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy...