Wyśniona Gwiazdka

Anna Kapczyńska „Wyśniona gwiazdka” 🌟

„To była podróż w nieznane, która miała wywrócić moje życie do góry nogami”.

Przed świętami Bożego Narodzenia, Wanda wyjeżdża do Czech w celach służbowych. Ten wyjazd uzmysłowił jak bardzo jej życie jest monotonne. Niecodzienne i zabawne sytuacje, jakie przydarzają się kobiecie w Pradze, otwierają furtkę do wolności. Czy sen o dawnej miłości się ziści? Co na to rodzina?

„Zabrnęliśmy w ślepy zaułek, wpadliśmy w schemat, rutynę, przytłoczył nas nadmiar obowiązków. Zagonieni i zajęci zaspakajaniem potrzeb innych, zapomnieliśmy o sobie, i o tym, co nas łączyło.
(...)
Życie dogoniło sztukę. A później proza życia zabiła wszelką jego poezję”.

Święta to czas, kiedy wierzymy, że wszystko może się udać. Pomimo tytułu uważam, że książkę można czytać bez względu na porę roku, ponieważ ma wiele przesłanek. Piękna historia o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu własnych potrzeb i pragnień, podejmowaniu niełatwych decyzji, czy też narzekaniu. Od nas kobiet oczekuje się dużo więcej, a gdzie w tym pędzie znajdziemy czas dla samej siebie? Zapominamy o tym, by zadbać o swój stan. Zatrzymajmy się na chwilę i odpocznijmy od obowiązków. 🙂
Wielkim zaskoczeniem było dla mnie przedstawienie postaci Gustawa. Oczywiście, na plus. 😉
Ogromnie polecam! Przyjemna, lekka i ciepła opowieść. 🧡💛🤎

„Są takie dni, kiedy wydaje się, że cały świat wali nam na głowę i robi to z premedytacją”.

Informacje dodatkowe o Wyśniona Gwiazdka:

Kup książkę Wyśniona Gwiazdka

Czarne piwo grabarza
Anna Kapczyńska0
Okładka ksiązki - Czarne piwo grabarza

Gośka, Danka i Renata - sąsiadki z poznańskich Jeżyc. Uzbrojone jedynie we własną intuicję i dobre chęci podejmują się rozwiązania zagadki nagłej śmierci...

zjeŻona
Anna Kapczyńska0
Okładka ksiązki - zjeŻona

W każdej kobiecie drzemie wielka siła, tylko trzeba ją obudzić. Ale jak obudzić coś, czego istnienia się nawet nie podejrzewa? I w dodatku bliscy w imię...