Z głębi serca

Tom 2 cyklu Nic piękniejszego od miłości

Ból po stracie kogoś bliskiego jest trudny do opisania. Odnaleźć na nowo swoje miejsce na świecie wymaga wiele poświęcenia i ogromnego wkładu emocjonalnego. Z tym niełatwym zadaniem przyszło się zmierzyć Emilii, bohaterce pierwszej części książki "Nic piękniejszego od miłości".
Pierwszy tom historii złamał serce czytelnika. Drugi "Z głębi serca" miał je zasklepić. Czy się udało?
Po stracie ukochanego, serce dziewczyny pękło na pół. Zmagała się z ogromnym bólem i cierpieniem. Każdy dzień przynosił smutek, zamiast radości. Do tego rozwód z mężem, który już dawno powinien się odbyć. Jednak bohaterka to silna kobieta i postanawia ulżyć sobie zmieniając miejsce zamieszkania. Nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że i tam może na nią czekać coś pięknego.
W tej części książki autorka skupiła się na życiu codziennym. Nie ma tu zwrotów akcji ani emocjonalnych momentów. Za to jest sielsko i bardzo spokojnie. Agata Przybyłek postawiła na zaznajomienie czytelnika z przyrodą, pięknem krajobrazów, dźwiękami i obrazami. Ta część historii Emilii, ma wyciszyć złe emocje, rozluźnić i odprężyć. Większy nacisk autorka położyła na harmonię dnia codziennego, ukontentowanie tego co jest wokół i pokazanie, że po każdej traumie można wrócić do normalności, a po sztormie zawsze wychodzi słońce.
Nasi bohaterowie mierzą się z traumami przeszłości,. Nie zamykają się jednak na to, co ofiarowuje im los. Nieśmiało sięgają po nieznane. Dają sobie szansę, bo życie jest nieprzewidywalne, a miłość zaskakuje w najbardziej niespodziewanych chwilach.
Podsumowując uważam, że książka nie musi mieć zawrotnego tempa, by przyciągać. Potrzebne są takie opowiadania jak to, które wyciszają, wprowadzają błogi spokój i sprawiają, że na sercu robi się lżej.

Informacje dodatkowe o Z głębi serca:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-01-24
Dodał/a opinię: ubookmi

Zobacz opinie o książce Z głębi serca

Kup książkę Z głębi serca

Kto jak nie ja!
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Kto jak nie ja!

Przyjaciółki z pokoju nauczycielskiego ponownie zapraszają do udziału w lekcji życia. Przekonaj się, która z nich zakończy semestr szczęśliwie, a która...

Jeszcze raz
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Jeszcze raz

Agata nie potrafi pogodzić się z odejściem Alana. Porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia odzyskać ukochanego. Pełna nadziei, chce mu pomóc uporać...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska