Z okruchów nadziei

Nadzieja daje wytrwałość i siłę, a co jeśli są jej tylko okruchy, jak w debiucie literackim Anny Siedleckiej "Z okruchów nadziei"?
 Wciągająca historia o Lidce Michalskiej, która przeżyła romantyczną miłość i trudne dzieciństwo. O dziewczynie, która kochała całą sobą oraz o bólu tak wielkim, że nie ma słów by o nim pisać. O kobiecie, która marzyła o rodzinie, jednak wpierw los wywrócił jej życie do góry nogami.
 Nadzieja ma różne oblicza, potrzebujemy jej, towarzyszy każdemu ludzkiemu działaniu i tak jest w tej książce. Dzięki niej bohaterka stara się pokonać przeciwności. Szczery obraz kobiety na życiowym rozdrożu, która przemierza wyczerpującą drogę, szukając ucieczki, zapomnienia, a następnie całkowitego wyzwolenia by odzyskać samą siebie. To również wyjątkowa wyprawa przez różnorodne oblicza Polski - od Zakopanego po Gdańsk.
Smutny portret ciągłych kłamstw, cementowania związku na sekretach, dramatycznych wyborów, straty, braku zaufania oraz rozsypanej ludzkiej duszy w żałobie. Fabuła opiera się na całej palecie wydarzeń. Od intrygi, problemów w związku, silnych relacj, choroby psychicznej po budowanie przyjaźni i więzi matka - córka. Zaskakujący zwrot akcji łączy w sobie kilka gatunków literackich. Zaczyna się jak romantyczny obyczaj, później przeradza się w dramat z lekką nutą thrillera, przez chwilę trzymający w napięciu z odrobiną rozważań wokół zagadnień psychologicznych i ździebkiem ważnych przesłań oraz z ziarenkiem wzruszenia. Natomiast zakończenie... to już sprawdźcie sami. Na uwagę zasługują również bardzo dobrze poprowadzone dialogi, a dzięki przyjaciółce głównej bohaterki nabierają humorystycznego i bardzo realnego wydźwięku.
 Powieść o smaku nadziei, miłości i więzi rodzinnych, przy której nie będziemy się nudzić. Prowokująca do myślenia, a także przypominająca, że warto walczyć o siebie.

Informacje dodatkowe o Z okruchów nadziei:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-02-19
Dodał/a opinię: DZZG

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Z okruchów nadziei

Kup książkę Z okruchów nadziei

Powrót matki