Za zamkniętymi drzwiami

"Za zamkniętymi drzwiami" to pisarski debiut B.A. Paris. Autorka obiecuje nam wciągający thriller psychologicznym. Czy dotrzyma słowa?
Głównymi bohaterami Powieści są Jack i Grace Angel - idealne małżeństwo. On - prawnik specjalizujący się w sprawach sądowych maltretowanych kobiet nie przegrał ani jednego procesu. Ona - poświęca się dla innych, najpierw opiece nad niepełnosprawną siostrą Millie, później poświęca się dla męża rezygnując z pracy. Małżeństwo zaraz po ślubie zamieszkuje w dużym domu na posiadłości ogrodzonej wysokim płotem i wiodą idealne życie. Ale czy na pewno?
Już tekst na okładce "Idealna para, doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?" sugeruje, że za zamkniętymi drzwiami ich domu skrywana jest mroczna tajemnica.
Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Mamy tu jeden główny wątek - małżeństwo Jacka i Grace i niewiele postaci dzięki czemu nie gubimy się w fabule. Autorka ciekawie i z rozmysłem zbudowała postacie. Szczególnie spodobała mi się osoba Millie - siostry Grace. Pomimo upośledzenia umysłowego jest inteligentna i przebiegła. Udowadnia, że najprostsze rozwiązanie jest czasem najlepsze. Ciekawie wygląda również postać Jacka - psychopaty, który jest zawsze spokojny opanowany, zawsze o krok do przodu i szczyci się tym, że zawsze mówi prawdę, chociaż prawdziwe jej znaczenie rozumie tylko Grace. Troszkę ubolewam nad tym, że autorka nie pozwoliła nam zajrzeć głębiej do jego umysłu. Ostatnią postacią która mnie zaskoczyła była Esther - jako jedyna ze znajomych nie zachwycała się idealną Grace, idealnym Jackiem i ich idealnym małżeństwem.
Historię poznajemy z perspektywy Grace - to ona jest naszą narratorką i czytając razem z nią przeżywamy wszystkie emocje. Budowa powieści opera się na "kiedyś" i "dziś". Jednocześnie śledzimy wydarzenia bieżące jak i przeszłość Jacka i Grace. Czasami naprawdę trudno powstrzymać się by nie pominąć rozdziału "kiedyś" by chociaż pobieżnie przejrzeć "dziś".
Jeśli zdecydujecie się na czytanie tej książki radzę zarezerwować na to kilka godzin. Powieść tak wciąga, że na prawdę trudno ją odłożyć przed przeczytaniem ostatniego rozdziału. Polecam ją każdemu i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści B.A. Paris.

Informacje dodatkowe o Za zamkniętymi drzwiami:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-7985-938-2
Tytuł oryginału: Behind closed door
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Dodał/a opinię: Iwa90

Zobacz opinie o książce Za zamkniętymi drzwiami

Kup książkę Za zamkniętymi drzwiami

"Podczas podróży starannie sobie wszystko przemyślałam i ani przez moment nie wątpiłam, że spełniając prośby Jacka, postępuję słusznie. Wiedziałam, że chcę za niego wyjść, a myśl, że za rok o tej porze będę mieszkać w pięknym domu na wsi i być może oczekiwać naszego pierwszego dziecka, wypełaniała mnie radosnym podnieceniem."

-Mógłbyś dać mi whisky zamiast wina?
-Whisky?
-Tak.
-Nie wiedziałem, że pijesz whisky.
-A ja nie wiedziałam, że jesteś psychopatą. Po prostu przynieś mi whisky, Jack.

Terapeutka
B.A. Paris 0
Okładka ksiązki - Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera "Za zamkniętymi drzwiami". B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz...

Na skraju załamania
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Na skraju załamania

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie...