Zabójcza wycieczka

Mówi się że jak chce się Pana Boga rozśmieszyć to mówi się Mu o swoich planach. Magda Łaszyńska, przewodniczka po Warszawie, będąc po długiej serii męczących wycieczek już szykuje się na kilkudniowy odpoczynek. Niestety szefowa błaga ją o zastąpienie kontuzjowanej koleżanki i oprowadzenie wycieczki Polonusów z Anglii. Magda zgadza się i już od początku widzi, że większych dziwaków jeszcze nie miała pod opieką. Są to ludzie bardzo sympatyczni, chcący zobaczyć kraj przodków, ale każdy z nich ma swoje priorytety i oczekiwania względem wycieczki. Już na wstępie okazuje się, że ktoś dybie na członków wycieczki i dochodzi do morderstwa. Do akcji wkracza super przystojny i inteligentny policjant Izydor Kościesza, a Magda bardzo chętnie włącza się do pomocy w śledztwie. Akcja współczesna przeplata się z opowieścią z okresu dwudziestolecia międzywojennego i samej wojny. Co wspólnego z zabójstwami ma stary przewodnik po Warszawie i tajemniczy list, oraz jako ma z tym związek Magda sprawdźcie sami. Mnie, jako mieszkance Warszawy na pewno było łatwiej wejść w akcję, bo opisane miejsca znam doskonale, choć przyznam, że niektóre miejsca i tak sprawdzałam w Googlach. Myślę jednak, że nawet nie znając tych miejsc przeczytacie książkę z przyjemnością. W tym wypadku połączenie lekkiej komedii kryminalnej, wątku romantycznego i tajemnicy z czasów wojny, to przepis na naprawdę fajny relaks i poprawę humoru.

Informacje dodatkowe o Zabójcza wycieczka:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-02-08
Dodał/a opinię: Ksiazkolandia

Zobacz opinie o książce Zabójcza wycieczka

Kup książkę Zabójcza wycieczka