Zagubieni

Tamara ma 24 lata , samotnie wychowuje dwuletniego synka Olusia. Mieszka z rodzicami, nie ma łatwego życia , jest jedynym żywicielem rodziny , ojciec jest alkoholikiem . Na dodatek pracodawca wręcza jej wypowiedzenie.
Młoda mama pragnie lepszego życia dla siebie i swojego dziecka. Nie chce by dorastał w domu w którym stale trwają awantury, by ciągle patrzył na pijanego dziadka. Nie chce jednak uciekać od problemów , lecz wyciągnąć ojca z nałogu.
Tamara pragnie miłości o jakiej czyta w powieściach, marzy o rycerzu na białym koniu. Zamieszcza ogłoszenie na portalu randkowym, z setki odpowiedzi wyłowiła wiadomość od Alexandra. Coś ich do siebie przyciąga . Okazuje się że wiele ich łączy , oboje samotnie wychowują dzieci. Wkrótce nadarzy się okazja by się spotkać. Alexander mieszka w Niemczech lecz w interesach przyjeżdża do Gdańska gdzie mieszka Tamara. Jednak pochodzą z tak różnych światów -ona dziewczyna z biednego domu , on bogaty biznesmen. Czy łączące ich uczucie jest wystarczająco mocne by pokonać bariery. Czy Alexander okaże się jej rycerzem? Zatopcie się w lekturze , przekonajcie się sami, czy ta historia zakończy się jak bajki.
Ja z duszą romantyczki, uwielbiam powieści z happy endem, czytając opis na okładce książki miałam obawy czy to historia dla mnie , czy słuszne były moje obawy tego musicie dowiedzieć się z lektury książki. "Zagubieni" to moja pierwsza styczność z twórczością Adriany Rak, już mogę stwierdzić że nie ostatnia. Autorka ma lekkie pióro, książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Powieść ukazuje nam trudy życia pod jednym dachem z osobą uzależnioną od alkoholu.Towarzyszący wstyd, poczucie beznadziei. Czytamy też o prawdziwej przyjaźni. Angelika to wspaniała przyjaciółka, która pragnie szczęścia dla Tamary.

Zastosowano narrację pierwszoosobową , z punktu widzenia dwójki głównych bohaterów, dzięki czemu mogliśmy dobrze ich poznać , ich oczekiwania i uczucia. Stworzone postacie są ciekawe , bardzo polubiłam zwłaszcza Alexandra. Zachęcam do przeczytania tej powieści.

Informacje dodatkowe o Zagubieni :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-11-06
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Judyta Szostak

Tagi: rumunia alkoholizm dla kobiet zagubieni

Zobacz opinie o książce Zagubieni

Kup książkę Zagubieni

Złudne nadzieje. Tom 2
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Złudne nadzieje. Tom 2

Czy uda się uciec przed trudną przeszłością? Natalia była pewna, że jest to możliwe. Odseparowana od toksycznego ekspartnera starała się przecież ułożyć...

Uwikłani. Tom 2
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Uwikłani. Tom 2

Ona i onDwa zranione sercaNamiętność i pożądanieMiłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności... "Uwikłani. Tom drugi" to historia...