Autorki wykorzystały okres Świąt Bożego Narodzenia do omówienia problemów, które mogą dotyczyć każdego z nas. Dla niektórych święta są okresem, kiedy dopada ich tak zwana 'chandra' i wtedy zdają sobie sprawę, że czegoś im w życiu brakuje, a może coś trzeba w końcu w nim zmienić. To właśnie ona dopada naszych bohaterów. A Zakopane dało im szansę, żeby się z niej wyleczyli. Nie miałam wcześniej styczności z antologią, więc nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, ale niesamowicie mi się spodobała ta różnorodność. Każdy z bohaterów wywodził się z różnego środowiska. Byli bardziej zamożni i ci mniej, całe rodziny i pojedyncze osoby. Nigdy też wcześniej nie poznałam twórczości autorek, więc dla mnie przejście przez  te siedem opowiadań było świetną przygodą. Miałam okazję zobaczyć jak bardzo różni się ich styl pisania. To dało mi również szansę na znalezienia swojego ulubieńca wśród tych siedmiu opowiadań. Najbardziej urzekło mnie opowiadanie drugie "Wymarzony upominek" autorstwa Krystyny Mirek. Został tam przedstawiony kontrast pomiędzy dwoma rodzinami. Jedna z tych rodzin wygrała konkurs i ma szansę spędzić cudowne święta w Zakopane. Nie potrzebowali zbyt wiele do szczęścia, jedynie siebie nawzajem. Druga rodzina była na tyle zamożna, że sama sobie zafundowała wyjazd do kurortu. Mieli pieniądze, ale brakowało im szczęścia i miłości. Pozostałe opowiadania nadal były utrzymane na poziomie, a przedstawione losy bohaterów były bardzo życiowe. Chociażby losy pewnego małżeństwa, któremu od dawna się nie układa. Wyjazd do Zakopanego daje im szansę na pojednanie się i zrozumienie swoich potrzeb. Nie tylko im ten magiczny kurort dał kolejną szansę. Jedni zrozumieli tam, że nie muszą udawać, aby się komuś spodobać. Drudzy znaleźli tam szansę na przebaczenie, a jeszcze inni zrozumieli, że czasami zwykła rozmowa jest w stanie wszystko naprawić. Książka kończy się w niezwykle cudowny sposób. W ostatnim fragmencie zostają zgromadzeni wszyscy bohaterowie i mamy szansę zobaczyć jak tygodniowy pobyt w Zakopane wpłynął na ich dotychczasowe życiowe. Może świąteczne cuda się zdarzają.

"Zakochane Zakopane" to rozkoszna, lekka i przyjemna lektura, pełna pięknych chwil z cudowną fabułą, która wprowadzi cię w świąteczny/zimowy nastrój.

Informacje dodatkowe o Zakochane Zakopane:

Wydawnictwo: Filia