Zamruczę Ci

Zaczynając od okładki, stworzona jest dość minimalistycznie. Widzimy popękane lustro, czarnego kota, kobietę z długimi nogami. Czyli naszą główną bohaterkę. Żółte tło, oj, nie często zdarza się tak wyrazista okładka. Grzbiet bardzo mi się podoba, gdyż kontrast żółci z czarnym odznacza się świetnie, a w dodatku ten czarny kot... :) Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich znajduje się fragment powieści, a na drugim kilka słów o autorce. Podoba mi się też wnętrze skrzydełek, gdzie są plamy w kształcie kota, lustra, koniczyny i tak dalej... Takie urozmaicenia są naprawdę pożądane i świetnie uzupełniają całość. Kremowe stronice, czcionka wystarczająca dla naszego wzroku. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane, gdzieś się pojawiło kilka literówek, ale nie przeszkadzały one w lekturze. Przy każdym rozdziale widzimy dodatek, który też dobrze się prezentuje.

Nie miałam jak dotąd zielonego pojęcia o istnieniu autorki. Dopiero w okolicach premiery, zobaczyłam grafiki promujące tą książkę, przez dobrze znaną mi i lubianą blogerkę i recenzentkę oraz autorkę Justynę z Z miłości do książek. Zainteresowałam się tytułem, chciałam sprawdzić, czy faktycznie będzie taka dobra, jak o niej pisała Justyna. Jest określona jako komedia erotyczna, a że całkiem niedawno czytałam książkę pozbawioną hamulców, to stwierdziłam, że się nie wystraszę, a może i pośmieję przy dobrych wiatrach? Lubię też dawać szanse autorom, sama jestem osobą, która całkiem niedawno wydała swój debiut. To trudne, wybić się na tak obszernym rynku wydawniczym, gdzie co miesiąc każde z wydawnictw bombarduje premierami. W tym natłoku dałam szansę recenzowanemu dziś egzemplarzowi. Czyta się lekko, dość szybko i całkiem przyjemnie. Czasami mi się wydawało, że niektóre sceny został za bardzo przeciągnięte, zupełnie bez potrzeby. Książka ma lekko ponad pięćset stron, więc jest niezłym grubaskiem. Przeczytałam ją przez weekend, jednak zabierać taką cegiełkę do pracy to niekoniecznie. :) Pierwsze wrażenie wywarła na mnie pozytywne.

Nasze postacie są dość dobrze wykreowane, są to całkiem normalni ludzie, z różnymi charakterami. Są żywi, nie tacy sztuczni i płascy. Ale, są tutaj bohaterowie, którzy irytowali mnie do potęgi, a już w szczególności Andrzej. Gdybym takiego typa spotkała w swoim życiu, to bym go wygoniła kopniakiem jak najszybciej. Ktoś taki jak Hanna, już szybciej mogłabym spotkać, a może już spotkałam? Wiecie, nie cierpię dwulicowych osób, fałszywych, wstrętnych i zakłamanych. Ona mnie obrzydziła, już na samym początku swoją wyższością, jakby była niczym królowa. O nie, nie lubię tego typu ludzi. Jednak są to postacie drugoplanowe. Zajmijmy się tymi, którzy grają pierwsze skrzypce.
Paulina. Chwilami bywało, że mnie krew zalewała. Tak mnie wkurzała, że to aż chwilami było nienormalne. Najpierw chce, później nie, zaraz coś, a jednak nie... Ja wiem! Wiem, że my, kobiety, jesteśmy niezdecydowane. Ale żeby aż tak wydziwiać, to uwierzcie mi. Miałam ochotę ją rozszarpać.
Chciałabym powiedzieć, że do Grzegorza żywiłam większą sympatię. Niestety nie. Jego podejście do kobiet mnie kompletnie roztrzęsło. Nie jestem z takich ludzi i może to dlatego. Niemniej jednak, dzięki temu, że tak dawali popalić, to czytanie upłynęło mi dość szybko, ale i przyjemnie.

Muszę przyznać, że chwilami parskałam śmiechem. Chichotałam. Bo to, co się działo, to nie wiedziałam, czy to tak na serio, czy ktoś mnie wkręca. Niemniej jednak dzięki takim scenom mogłam się śmiało zgodzić, że jest to komedia. Było też kilka scen erotycznych, ale czy ze względu na ich ilość nazwałabym książkę komedią erotyczną? Nie do końca jestem przekonana. Tak jak wspominałam wyżej, czytałam ostatnio książkę, gdzie takie sceny działy się niemal non stop, a tutaj było ich raptem kilka (przyznaje się, nie liczyłam ich).
Jednak całość czytało mi się naprawdę przyjemnie. Było mi nieco szkoda bohaterki w pewnym momencie, ale nie wzbudziła we mnie wielu uczuć, poza rozbawieniem. Jednak taki był cel i to autorka osiągnęła.

Dzieje się tutaj wiele, więc na nudę narzekać nie macie prawa. Lepiej pomyśleć, co się tutaj nie wydarzyło? Uważam też, że TAK SIĘ KSIĄŻKI NIE KOŃCZY. Nie zostawia się czytelnika w takim momencie. Trochę się boję tego, że jeśli już powstanie drugi tom, to będzie on naciągany, więc spore wyzwanie przez autorką. Ja uważam, że skoro książka ma już tyle stron, na spokojnie można było zakończyć tę historię, tak porządnie, a nie zostawiać nas w takim momencie. Ale to plus też dla pisarki, gdyż zostawia czytelników z nieco rozdziawioną buzią i zainteresowaniem.

Reasumując uważam, że po książkę może sięgnąć każdy zainteresowany. Każdy, kto lubi humor, nieprzewidziane sytuacje, komedie erotyczne. Jest tu kilka scen łóżkowych, więc jeśli nie lubicie ich i omijacie lektury bez takowych sytuacji, to tą musicie obejść. Nie są one jednak niesmaczne czy obrzydzające, są normalnie napisane. Jeśli lubicie debiuty, to też zachęcam. :)

Informacje dodatkowe o Zamruczę Ci:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-27
Dodał/a opinię: Karmelek3

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Zamruczę Ci

Kup książkę Zamruczę Ci

I żyli długo i...
Agata Bieńko0
Okładka ksiązki - I żyli długo i...

Nie wszystkim przypada w udziale sprawiedliwa porcja pecha... Kontynuacja przezabawnej, gorącej powieści ,,Zamruczę ci". Paula ma za sobą trudny rok....

Mój przyjaciel to zły chłopak
Agata Bieńko0
Okładka ksiązki - Mój przyjaciel to zły chłopak

Niektóre dziewczyny oczekują, że mężczyzna zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Ale są też takie, które wolą niegrzecznych chłopców... Dziewiętnastoletnia...