Zawsze i wszędzie

Zawsze, gdy sięgam po książkę Brittainy C. Cherry wiem, że się nie zawiodę i nigdy się jeszcze nie pomyliłam. Jestem po prostu oczarowana.

Grace zostawił mąż. Każdego dnia modliła się, żeby znowu ją pokochał. Jedyne czego chciała to to, żeby do niej wrócił. Jej świat się zawalił. Kochała go, a on zostawił ją dla innej. Wtedy pojawił się Jackson Emery. To miał być tylko letni romans, nic więcej. Jednak Grace i Jackson są dla siebie idealni, ponieważ oboje wiedzieli, że ten romans nie potrwa długo. Jackson nie wierzył w miłość, a Grace straciła wiarę w miłość. Poza tym i tak za parę tygodni miała wyjechać. Wszystko było dobrze, aż pewnego dnia serce Grace straciło rytm. Nie spodziewała się, że Jackson się zaśmieje i nakłoni ją do zwierzeń, przegna jej smutek. Kiedy ich czas dobiegł końca oboje nie potrafili zapomnieć.

Grace jest córką pastora, więc musi być idealna. Ona i jej siostra nie mają łatwego życia, ale wspierają się, jak tylko mogą. Jednak kiedy własna matka jej nie rozumie, Grace postanawia wreszcie się zbuntować. Przez całe swoje życie była uległa. Pragnie wreszcie zrozumieć, jaka jest i być sobą. Jej matka nie może ścierpieć tego, jak bardzo jej córka się zmieniła. Próbuje wszystkiego, żeby stała się znowu „sobą”, ale tamta Grace umarła, kiedy jej mąż ją zdradził. Rodzice Jacksona i Grace nie pałają do siebie zbyt wielką chęcią. Ojciec Jacksona nie może patrzeć na nikogo z rodziny Harrisów, gardzi nimi. Natomiast rodzice Grace również nie są przychylnie nastawieni do ojca Jacksona w czym do niego samego.

„Zawsze i wszędzie” jest wybitną powieścią poruszającą wiele tematów. Między innymi : zdrady małżeńskiej, poronienia,miłości, rodziny,małżeństwa, samotności,siostrzanej miłości,wierności i przyjaźni. Głównie zainteresował mnie wątek dotyczący rodziny. Brittainy C. Cherry w doskonały sposób pokazała, że rodzina powinna nie tylko się kochać, ale również wspierać zawsze i wszędzie. Pomimo wszystko, różnych przeciwności losu, opinii innych ludzi. Najważniejsza powinna być rodzina.

Autorka poruszyła również problem poronienia. Rodzicom ciężko jest się pogodzić ze stratą dziecka. Bohaterka również to przeżyła i autorka w genialny sposób pokazuje, jak należy sobie z tym poradzić.

Powieść należy zarówno do romansu, jak i powieści obyczajowej. Opowiada nie tylko o letnim romansie między dwojgiem ludzi, ale również pokazuje, jak toczy się ich życie po pierwszym spotkaniu. Z początkowej niechęci przeradza się w fascynację, a następnie miłość. Bez względu na to, co nas spotka zawsze powinniśmy mieć osobę, na której możemy polegać, żeby nie czuć się samotnym. Brittainy porusza tutaj również kwestię tego, jak ciężka jest zdrada. Ogromnie trudno jest się pogodzić z tak wielkim ciosem, zapomnieć i wybaczyć. Małżeństwo odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Autorka pisze przyjemnym, łatwo i szybko czytającym się stylem pisania.

Informacje dodatkowe o Zawsze i wszędzie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Disgrace
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Zawsze i wszędzie

Kup książkę Zawsze i wszędzie

Ogień, który ich spala
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Ogień, który ich spala

Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam. Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał...

Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem. ,,Trzymaj się od niego z daleka", mówili. ,,Jest okrutny". ,,Jest zimny". ,,Życie go nie oszczędzało"...