Zawsze przy mnie stój

„Tam, gdzie jest miłość, nie ma przeszkód nie do pokonania.”

Książka "Zawsze przy mnie stój" zaintrygowała mnie już jakiś czas temu. Fabuła wydawała mi się nietuzinkowa i oryginalna. Byłam ciekawa jak wyglądałoby życie gdybyśmy byli własnymi Aniołami Stróżami, gdybyśmy mogli spojrzeć na nasze życie z góry, z innej perspektywy.

Taką okazję miała Margot, która po swojej śmierci została ponownie zesłana na ziemię by jeszcze raz prześledzić swoje życie. Przybrała wówczas także nowe imię - Ruth. Od tej chwili jej zadaniem było obserwować, chronić, rejestrować oraz kochać Margot. Nie mogła zbytnio ingerować w jej postępowanie oraz wybory. Jednak mimo to pragnie zrobić wszystko aby ocalić siebie oraz swoich bliskich. Chce naprawić swoje błędy. Jak bardzo poświęci się dla miłości? Czy zdoła uratować tych których kocha? I wreszcie - czy w tym celu zawrze pakt z demonem?

Książka "Zawsze przy mnie stój" autorstwa Carolyn Jess-Cooke to poruszająca historia, wywołująca dreszcze na całym ciele i łzy w oczach. To powieść o najtrudniejszych wyborach, o konsekwencjach swoich poczynań, o miłości, przebaczeniu, a także nadziei, że będzie lepiej i że jeszcze wszystko da się naprawić.

Byłam pewna, że to kolejna prosta w odbiorze książka dla młodzieży. Lekka, przyjemna lektura o której zapomnę zaraz po jej zakończeniu. Nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo się myliłam. Początkowo nie zainteresowała mnie aż tak bardzo, lecz kiedy Margot trafiła do pewnego miejsca... Książka mnie wręcz pochłonęła. Autorka swoimi słowami sprawia, iż naprawdę wierzymy, że obok nas nieustannie jest Anioł Stróż. Co więcej, dowiadujemy się nawet, że i my możemy nim zostać! Dla mnie było to coś niesamowitego i magicznego. Od dziecka wydawało mi się, że czuję obecność własnego Anioła, a po książce "Zawsze przy mnie stój" jeszcze bardziej utwierdziłam się w tym przekonaniu. Wierzę, że inni czytelnicy również po lekturze książki Carolyn Jess-Cooke poczują obecność swojego Stróża.

Z czystym sercem polecam wszystkim bez wyjątku niezwykle fascynujące dzieło Carolyn Jess-Cooke pod tytułem "Zawsze przy mnie stój". Nie myślcie tak jak ja, że to tania powiastka dla młodzieży. To naprawdę świetna pozycja fantastyczna, która według mnie ma w sobie trochę realizmu, a przede wszystkim prawdy życiowej, którą powinniśmy czerpać każdego dnia.

„Każdy człowiek boryka się w życiu z jedną prawdą, której nigdy w pełni nie pojmie. Musi przerabiać wciąż te same lekcje, popełniać takie same błędy, zanim ich sens dotrze wreszcie do jego świadomości.”

Informacje dodatkowe o Zawsze przy mnie stój:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-04-20
ISBN: 978-83-7515-137-4
Dodał/a opinię: Aleksandra Pieńkos

Zobacz opinie o książce Zawsze przy mnie stój

Kup książkę Zawsze przy mnie stój