Zbrodnia prawie doskonała

Jeśli lubicie czytać kryminały, jesteście fanami programów telewizyjnych typu: ,,Sędzia Anna Maria Wesołowska" czy ,,W11" to książka ta będzie dla Was ciekawym uzupełnieniem wiedzy, a przy okazji przekonacie się czy oglądane programy mają coś wspólnego z prawdą i jak wyglądają prawdziwe rozprawy oraz dochodzenia. W ,,Zbrodni prawie doskonałej" znajdziemy informacje na temat profilerów, ich pracy i roli podczas śledztwa. Dowiemy się jak wyglądają przesłuchania w tym również przesłuchania dzieci. Zostaną wyjaśnione nam takie kwestie jak: różnica między dowodem poszlakowym, bezpośrednim i pośrednim, czym jest modo operandi sprawców zabójstw, czym różni się sprawca od przestępcy. Poruszony jest również temat kobiet zbrodniarek, seryjnych morderców i zabójców masowych. Przeczytamy też na czym polega praca Archiwum X. Książka podzielona jest tematycznie na rozdziały, a każdy z nich jest podsumowany kilkoma zdaniami, co przypadło mi do gustu, bo pozwala wychwycić najważniejsze rzeczy i utrwalić je. Ważne jest, by podczas czytania odłożyć inne obowiązki na bok oraz zapewnić sobie spokój tak aby nic nas nie rozpraszało, tylko wtedy będziemy mogli skupić się na lekturze i tym by jak najlepiej zrozumieć poruszone zagadnienia, a także wyciągnąć z tej książki jak najwięcej wartościowych i ciekawych informacji. Mimo, że jest to dobra pozycja i polecam ją osobą, które chcą poznać podstawy z zakresu wiedzy o przestępczości głównie w Polsce (zwłaszcza, że jej przeczytanie to kwestia jednego/dwóch wieczorów) to osobiście przyznam, że spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Niestety nie zaspokoiła ona mojej ciekawości i czuję lekki niedosyt po tej lekturze.

Informacje dodatkowe o Zbrodnia prawie doskonała:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-03-31
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-01-18520-6
Dodał/a opinię: EratoCzyta

Zobacz opinie o książce Zbrodnia prawie doskonała

Kup książkę Zbrodnia prawie doskonała