Zefiryna i księga uroków

Zefiryna – kataklizm w koronie

Oto ona - jej wysokość księżniczka Zefiryna! Nieokrzesana jak chłopska córka, miłośniczka łażenia po drzewach, fechtunku i niebezpiecznych przygód.  Typ ekscentryczny. Za nic ma etykietę, a tropiąc złodziejaszka nie waha się wskoczyć do wychodka…  Daleko jej do stereotypowego wyobrażenia księżniczki.

Od dzieciństwa sprawia kłopoty i mitręży wiele czasu na tłumaczeniu swoim rodzicom, jak doszło do pewnych niefortunnych i tajemniczych zdarzeń, których była uczestnikiem. Dziwnym trafem stado perliczek znalazło się w garderobie ochmistrzyni, a Sala Rycerska zmieniła wystrój wnętrza na nieco osmalony? No jak? To tak przypadkiem… Co więc się stanie, gdy ten chodzący kataklizm wybiera się z kurtuazyjną wizytą do sąsiedniej  Sarbancji?  Musicie być gotowi na wszystko!

Sasza Hady stworzyła opowieść niezwykłą. Akcja pędzi jak szalona, a  autorka umiejętnie myli tropy, sprowadzając czytelnika na manowce. Zagadka, którą ma rozwikłać nasza bohaterka dostarcza wielu emocji, by znaleźć rozwiązanie w zaskakującym finale.  Bohaterowie są umiejętnie skonstruowani, a głównej bohaterki po prostu nie da się nie lubić.

I choć można książce zarzucić, że jest zlepkiem wielu opowiadanych już wcześniej historii – nawiązania do baśni, podań i legend są łatwo rozpoznawalne – to w tym wydaniu zyskały nową jakość.  Ten mariaż fantastyki z kryminałem jest bardzo udany. „Zefiryna i księga uroków" to lektura, którą łatwo można polubić. Humor, wartka akcja i umiejętnie wykreowane elementy świata przedstawionego to jej zdecydowane atuty.  Mimo znacznej obszerności - 390 stron, czyta się bardzo dobrze.  Ta kryminalna baśń zauroczy młodego i dojrzałego czytelnika, świetnie sprawdzi się jako lektura na wakacje.

Wyróżnia ją też szata graficzna. Klimatyczna okładka wpada w oko, zaś dołączona mapa Siedmiu Królestw jest miłym dodatkiem. To książka z którą warto spędzić czas.  Jeśli lubicie zaskakujące historie to opowieść dla Was.

Za możliwość przeżycia tej fantastycznej przygody serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Informacje dodatkowe o Zefiryna i księga uroków:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2020-04-15
Dodał/a opinię: ania_gt

Tagi: bóg Dzieci od ok. 12 lat

Zobacz opinie o książce Zefiryna i księga uroków

Kup książkę Zefiryna i księga uroków

Trup z Nottingham
Sasza Hady0
Okładka ksiązki - Trup z Nottingham

Oto drżą czarne serca złoczyńców i miękną kolana pięknych dam, bo największy prywatny detektyw Londynu znów wyrusza, by tropić zło i występek...

Morderstwo na mokradłach
Sasza Hady0
Okładka ksiązki - Morderstwo na mokradłach

Alfred Bendelin, prywatny detektyw (dyskrecja gwarantowana) Alfred Bendelin, najsłynniejszy prywatny detektyw Londynu, nie może narzekać na swój los:...