Zełenski. Biografia

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Włodymir Zełenski- to nazwisko od kilku miesięcy jest na ustach całego świata. Prezydent Ukrainy w ciągu zaledwie kilku tygodni stał się legendą. Z popularnego aktora komediowego stał się silnym prezydentem oraz symbolem walki wolnego świata z imperium zła. Kiedy w 2019 roku wygrał wybory prezydneckie, nikt nie spodziewał się, że Zełenski okaże się człowiekiem twardym, odważnym, nieuległym i nie ugiętym w swoich postanowieniach.

Wojciech Rogacin w swojej książce przybliża nam cały życiorys Prezydenta Ukriany, rozpoczynając od jego dzieciństwa, poprzez lata młodzieńcze, karierę aktorską, wybory prezydenckie, kończąc na obecnej sytuacji. Biografia Prezydenta Ukrainy nie jest obszerna, ale czego tu oczekiwać skoro Zełeński jest młodym człowiekiem, nie mniej jednak jest niezwykle treściwa, pełna ciekawostek z życia Prezydenta, jak również wielu informacji z obecnej sytuacji na Ukrainie.

Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę i bliżej poznać historię chłopaka z Krzywego Rogu, który, pomimo młodego wieku, dzisiaj jest symbolem walki o wolność i dobro. Jego historia jeszcze się pisze, ale na jej kartach już zapisał się jako przywódca, który podjął nierówną walkę w obronie godności i prawa do życia w wolnym kraju.

Zobacz opinie o książce Zełenski. Biografia

Kup książkę Zełenski. Biografia

Korespondenci.pl
Wojciech Rogacin0
Okładka ksiązki - Korespondenci.pl

Książka przedstawia kulisy pracy polskich korespondentów wojennych - Marii Wiernikowskiej, Jacka Czarneckiego, fotoreportera Krzysztofa Millera...

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała