Zgodnie z prawdą

Pochłonęłam książkę w jeden wieczór i muszę przyznać, że powieść bardzo mi się spodobała. Cudownie napisana historia dostarczyła mi wiele emocji. Autorka umiejętnie poprowadziła fabułę by nie pozwolić czytelnikowi na nudę oraz zbyt szybkie domyślenie się zakończenia, a powiem wam, że odbiega mocno od schematu. Początkowo byłam niezadowolona jednak po chwili refleksji i zastanowieniu się czy bohaterka dobrze postąpiła, przyznałam jej rację. Tkwienie w związku na siłę czy na pokaz bo co ludzie powiedzą, często bywa błędne i katastrofalne w skutkach. Najlepiej postępować zgodnie ze swoim sumieniem i pragnieniami. Takie podejście może przynieść więcej dobrego niż złego i to właśnie stara się nam przekazać autorka. Jeśli nasz związek oprzemy na kłamstwie to bądźmy pewni, że kiedyś będziemy tego żałować. Najlepszą receptą jest szczerość i szacunek.
Wiele fragmentów wyryło mi się głęboko w serce, głównie te o bezwarunkowej miłości Miłosza do córeczki. Mężczyzna dla tej małej istotki był gotowy poświęcić wszystko chociaż nie łączyły go z nią więzy krwi. Jestem pełna podziwu dla jego postawy i poświęcenia.
Patrycja po nieudanym małżeństwie poznaje uznanego w świecie fotografa, z którym chce się związać. Mężczyzna ukrywa przed wszystkimi pewną chorobę, gdyż nie chce litości a później obawia się porzucenia przez ukochaną. Podczas pożegnalnej imprezy Krzyśka,pijana Pati ląduje w łóżku z byłym mężem. Po tym wydarzeniu ma wyrzuty sumienia i zataja to przed nowym narzeczonym.Po ślubie dowiaduje się, że jest w ciąży. Wtedy zaczynają się wyrzuty sumienia i wszystko na pozór doskonale zaczyna się psuć.
Jak myślicie,czy kobieta dobrze zrobiła utrzymując Miłosza w niewiedzy? Dlaczego fotograf ukrywa swoją przypadłość. Czy narodziny Klary scementuje rodzinę? Dlaczego Krzysiek wraca do Polski i nachodzi byłą żonę?
Chcecie na pewno wiedzieć, więc zapraszam do przeczytania tej powieści. Wypoczniecie, odprężycie się i poznacie tę ciekawą i intrygującą historię. Na pewno da wam do myślenia. Przeczytacie tu o prawdziwym, codziennym życiu, bez koloryzacji i przesady. Znajdziecie tu najprawdziwszą miłość rodzicielską, poświęcenie i zdradę.

Informacje dodatkowe o Zgodnie z prawdą:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-06-08
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Zgodnie z prawdą

Kup książkę Zgodnie z prawdą

Twoja wina
Danuta Awolusi0
Okładka ksiązki - Twoja wina

Miłość nie zadaje pytań, ale może właśnie ty powinnaś? Marcelina poznaje swojego przyszłego męża w trakcie wieczoru panieńskiego swojej najbliższej...

Nie proszę o miłość
Danuta Awolusi0
Okładka ksiązki - Nie proszę o miłość

Dwie singielki. Dwie historie. To samo pragnienie miłości. Przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu nowego życia. Hania pragnie prawdziwego uczucia...