Zimna sprawa

Na świecie istnieje wiele religii i cała masa sekt. Nie musimy daleko szukać informacji, aby dowiedzieć się o rytuałach, jakie stosowane są w tych stowarzyszeniach.

Na jednej z dzielnic Poznania, zostają odnalezione zwłoki kilku osób. Sposób ich pochówku wskazuję, że był to zgon rytualny. Zawinięte w kokon ciała trójki dzieci i dorosłej kobiety, monety na oczach i trzy czerwone koraliki, nie pozostawiają wątpliwości.

Profiler Hubert Meyer zostaje postawiony przes sprawą, która z każdym kolejnym odkrytym dowodem, nawarstwia pytania, jakie będą kołatały się w głowie mężczyzny.

Dom, w którym odnaleziono denatów, od lat stanowił zagadkę, spędzająca polskiej policji, sen z oczu. Tytułowa "Zimna sprawa" pojawiła się, kiedy to mieszkańcy z dnia na dzień zniknęli, nie pozostawiając po sobie ani śladu.

Szereg plotek był jedyną deską ratunku, jakiej mogli chwycić się najlepszy detektywi w kraju. Niestety, kolejni świadkowie umierają, zabierając swoje tajemnice do grobów.

Kiedy policja zaczyna docierać do coraz liczniejszej grupy świadków, osoby te giną, pochowane w rytualnych kokonach.

Czy zawziętemu profilerowi uda się rozwikłać najdziwniejsza sprawę, z jaką przyszło mu się zmagać?
Kim okaże się być człowiek, odpowiedzialny za śmierć tyłu istnień?

To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, czego pożałowałam już po pierwszych stronach powieści. Gdzie ja byłam do tej pory? Nie wiem. Ale jestem pewna, że nie przepuszczę już ani jednej książki, która wyjdzie spod rąk @katarzynabonda.
Niesamowicie przyjemny styl pisania, będzie prowadził nas przez całą powieść. Po raz pierwszy nie miałam czasu na wysuwanie oskarżeń w kierunku bohaterów. Akcja toczyła się niesamowicie szybko, nie pozwalając odetchnąć choć na moment. Czy spodziewałam się takiego zakończenia? Nie!
Jednak to sam klimat sekty sprawił, że czytałam lekturę z ogromną przyjemnością.
Autorka z niesłychaną lekkością, operuje kryminalną terminologią, sprawiając, że czytelnik czuje się, jakby towarzyszył ekipie niebieskich w dochodzeniu.

Gratuluję wspaniałej powieści i dziękuję @wydawnictwomuza za egzemplarz recenzencki.

Informacje dodatkowe o Zimna sprawa:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: Angelika Kuszła

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zimna sprawa

Kup książkę Zimna sprawa

W więzieniu z pewnością jest wielu takich jak ja. Mieli dobre intencje, a wyszło, jak wyszło. Nikt ich lepiej nie zrozumie.

Ludzie nie są źli. Po prostu robią głupoty, a w chwili kiedy je popełniają, sądzą, że podjęli dobra decyzję.

Sprawa Niny Frank
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Sprawa Niny Frank

Najpopularniejsza aktorka polskich seriali, Nina Frank, zostaje znaleziona martwa w swoim dworku w sielskiej przygranicznej miejscowości Mielnik nad Bugiem...

Pochłaniacz
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Pochłaniacz

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie...