Zmarnowany rozsądek

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-03-01
ISBN: 978-83-66332-39-3
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Ola, mogłoby się wydawać, że jest szczęśliwą mężatką u boku Michała dla którego tak naprawdę liczy się tylko kariera i pieniądze, a nie ona sama. Aleksandra prowadzi własny zakład fryzjerski, który dobrze prosperuje. Kiedy pewnego dnia jej klientem staje się sławny pisarz Marcel, jeszcze nie spodziewa się jak wielką rewolucję wywoła w jej życiu. Zawierają pakt, ale co zrobią, kiedy wkradną się do niego prawdziwe uczucia?

„Nie mogła sobie pozwolić na zakochanie się w facecie, który będzie tylko epizodem w jej życiu. Praktycznie zwykłym interesem. Ten człowiek miał konkretne poglądy i styl życia, w którym nie było miejsca na miłość ani normalny związek.”

Izabela Grabda stworzyła powieść od której nie można się oderwać i to dosłownie. Historia Oli i Marcela wciągnęła mnie do tego stopnia, że naprawdę nie mogłam odłożyć książki choć na moment, musiałam ją przeczytać do samego końca, a nawet kiedy to zrobiłam, wciąż było mi jej mało. Uwielbiam takie historie, które wciągają mnie bez reszty.

Świetna kreacja bohaterów. Ola to kobieta, która wszystko co ma, zawdzięcza tak naprawdę sobie samej. Robi to co kocha i czerpie z tego ogrom satysfakcji. Jest kobietą o swoich zasadach.
Michał, mąż Oli to największy kretyn jakiego mogłam poznać. Facet o dwóch twarzach, wyniosły, opryskliwy, nie liczący się ze zdaniem innych, których traktuje przedmiotowo.
Marcel to sławny pisarz, ma rzesze fanek, które chętnie pchają mu się do łóżka. To mężczyzna, który nie sypia z jedną kobietą więcej niż raz. Wydarzenia z przeszłości nie dają mu spokoju, dlatego pragnie zemsty.

Kiedy tych dwoje spotka się na swojej drodze, nic już nie będzie takie jak kiedyś. Marcel stanie się dla Oli przyjacielem, oparciem w trudnych chwilach. Wejdą w dziwny układ. Co jednak zrobią, kiedy w ten układ wtargną się uczucia przed którymi oboje będą się bronić? Czy Marcel w końcu zmieni swoje dotychczasowe podejście do życia? Czy Ola postawi wszystko na jedną kartę? I co zrobią z niespodzianką, którą szykuje dla nich los?

„- Wiesz, że światło wydobywa z twoich tęczówek kilka odcieni czekolady? Masz tam trochę gorzkiej, trochę mlecznej i ciut czerni, ale też kojarzącej się z czymś słodkim…”

Jestem zauroczona tą powieścią, którą czytałam z wielką przyjemnością. Autorka stworzyła powieść naszpikowaną emocjami, z różnobarwnymi bohaterami i niezwykłymi zwrotami akcji. Tutaj cały czas coś się dzieje, a w życiu naszych postaci zachodzą prawdziwe rewolucje. Całość została napisana w lekkim stylu.

Czasem bywa tak, że żyjemy z kimś pod jednym dachem, a tak naprawdę go nie znamy. Okazuje się, że człowiek, którego mamy każdego dnia obok siebie, i który powinien być z nami szczery wcale taki nie jest. A my dowiadujemy się o tym przypadkiem. Nasze ustatkowane życie zmienia się nie do poznania, znów wszystko musimy planować od nowa. Nie potrafimy zaufać, bo prędzej ktoś te zaufanie zhańbił. Losu nie da się oszukać i nigdy tak naprawdę nie wiemy co przyniesie nam kolejny dzień, czym nas zaskoczy.

„Stała teraz w pokoju, w którym miała zamieszkać, i czuła płynące po policzkach łzy. Wystarczyła jedna kolacja, żeby jej udane życie legło w gruzach, a człowiek, z którym wydawało się, że operuje na unikatowym poziomie porozumienia, pokazał prawdziwą twarz. Dostrzegła w końcu, czego przez tyle lat starała się nie widzieć.”

Izabela Grabda w swojej powieści zaskoczy nas nie raz, pokaże nam bohaterów pod różnymi względami, takich, którzy kochają mimo wszystko, ale też i takich, którzy nie mają żadnych skrupułów, by wykorzystać niewinną osobę.

Zakończenie powieści wprawia w osłupienie i potęguje ciekawość, co też wydarzy się dalej w życiu bohaterów. Już czekam na kolejną część.

"Zmarnowany rozsądek" to powieść z tych, które wprost pochłaniają swojego czytelnika i nie zamierzają go wypuścić ze swojego świata. Historia, która nie tylko bawi i złości, ale również i wzrusza. Gorąco polecam.

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Zmarnowany rozsądek

Kup książkę Zmarnowany rozsądek

Przypadek Lidki
Izabela Grabda 0
Okładka ksiązki - Przypadek Lidki

Czy wyczekany urlop w spokojnych górach Sowich, może spowodować trzęsienie ziemi w uporządkowanym z takim trudem życiu Lidki? Czy przypadek, który...

Życie od nowa
Izabela Grabda 0
Okładka ksiązki - Życie od nowa

Jedno chce, to nie chce drugie. Malwina nie przypuszczała, że cytat z wierszyka, którego uczy swoich podopiecznych w przedszkolu, stanie się mottem...