Żniwiarz. Pusta noc

Okładka książki jest śliczna!!! Ale zawartość też niczego sobie :)

Na początku nie potrafiłam wciągnąć się w historię, ale kiedy mi się to udało nie mogłam się oderwać. Nie zwlekałam za długo z tą książką, bo było o niej wszędzie głośno. Prawie wszyscy się nią zachwycali, więc ja też chciałam się przekonać o czym opowiada. Na pewno się nie zawiodłam!!

Magda to zwykła nastolatka mieszkająca z rodzicami i pracująca w księgarni. Ale czymś się różni od innych dwudziestolatek. Jej dziadek jest żniwiarzem, a ona pomaga mu w wypędzaniu Nawich do świata zmarłych

Było kilka elementów mających zaskoczyć czytelnika, ja jednak trochę się spodziewałam co może się wydarzyć, jednak i tak ogólnie sądzę że książka jest warta przeczytania.
Warto też wspomnieć o bohaterach, których bardzo polubiłam i o tym że do końca nie wiemy kto jest "złym" żniwiarzem - Pierwszym.

W książce mamy wiele ciekawych porównań do kultury słowiańskiej. Nie jest ona jednak przez to nudna, a wręcz przeciwnie jest pełna akcji i humoru.
Bardzo spodobał mi się styl pani Henedel i mam nadzieję że będzie więcej takich książek od polskich autorów.

Informacje dodatkowe o Żniwiarz. Pusta noc:

Kup książkę Żniwiarz. Pusta noc

Demon
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Demon

Ostatni tom serii "Zapomniana Księga"! Brawurowy finał opowieści o Hubercie, który obudził się w świecie rządzonym przez słowiańskie demony! Przyjaciele...

Wysłannik
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Wysłannik

Nowy tom bestsellerowej serii "Zapomniana Księga" zmieni Wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów! Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią!   Hubert...