Żona więźnia

Lubicie debiuty? Ja bardzo, ale tutaj mi czegoś brakowało, fakt może się czepiam, bo czego może brakować w takim temacie jakim jest wojna, ale chodzi o to jak to jest przekazane… sam styl autorki nie do końca mi podpasował, a mogę nawet napisać, że początek książki bardzo się bardzo ciągnął.
Jest to powieść inspirowana prawdziwą historią, która toczy się podczas drugiej wojny światowej.
Poznajemy głównych bohaterów Izabelę i Billa którzy na przekór wszystkim i wszystkiemu zakochali się w sobie wzięli ślub i przeszli przez prawdziwe piekło obozów pracy, wędrówek od jednego do drugiego poniżenia upodlenia przez drugiego człowieka.
Pokazuje również siłę miłości, bo jak inaczej można nazwać, to, że Izabela poświęciła się dla ukochanego, udając mężczyznę, aby być cały czas z nim.
Możemy również przeczytać o sile przyjaźni o tym, że człowiek jest nikim, gdy jest sam, że razem zawsze łatwiej.
Tematyka książki jest piękna i ciężka, ale mnie nie urzekła do końca.
Nie dowiemy się z niej również, jak potoczyły się dalsze losy Izabeli Billa i ich przyjaciół po wyzwoleniu obozu po zakończeniu wojny.
I, dlatego mam niedosyt.

Informacje dodatkowe o Żona więźnia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-24
Tytuł oryginału: The Prisoner's Wife
Tłumaczenie: Urszula Gardner
Dodał/a opinię: a_taka_baska

Tagi: World War Two period (c 1939 to c 1945) bóg

Zobacz opinie o książce Żona więźnia

Kup książkę Żona więźnia