Żona więźnia

" Staram się więc myśleć o czymś innym - o tym, że czekolada rozpłynęła mi się w ustach niemal zupełnie.. o tym, że niczego nie żałuję i że uciekłabym z domu jeszcze raz, byle móc być razem z Billem choćby przez jeden dzień. "

Jest to historia prawdziwej miłości w czasach wojny. Ona czeska dziewczyna - Izabela. Jest to dziewczyna o silnym charakterze i dużej determinacji.
On brytyjski jeniec wojenny - Bill.
Losy tej dwójki łączą się podczas, kiedy chłopak trafia do pracy na gospodarstwo Izabeli. Na początku nawiązują kontakt poprzez ukradkowe spojrzenia, dotyk. Pewnego dnia dziewczyna prosi strażnika, by ten nauczył ją języka angielskiego. Robi to tylko po to, by móc zacząć rozmawiać z Billem.

Z czasem ich znajomość przeradza się w głębsze uczucie. Izabela organizuje ślub w tajemnicy przed matką. Postanawia uciec z ukochanym. Niestety pomysł ten nie okazuje się być mądra decyzją. Trafiają do obozu jenieckiego. Tam musi udawać, że jest mężczyzna co nie jest łatwe.
Para z dnia na dzień walczy o przetrwanie..

Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki? Czy uda się im wszytsko przezwyciężyć?
Zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki każdemu z nas.

Dużym plusem książki jest to, że ta historia została oparta na faktach. Historia ta daje nam wiele do myślenia. Pokazuje nam jakie wartości ludzkie były ważne i docenianie na każdym kroku życia codziennego. To jaką ważna rolę w życiu odgrywa szacunek do drugiej osoby.
Widzimy również to, że mimo iż ludzie zamieszkujący wspólnie blok, tocząc codziennie tą samą walkę, dopuszczają się szantażu byle by osiągnąć jakiekolwiek korzyści z ukrywanego sekretu tej dwójki.

Informacje dodatkowe o Żona więźnia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-24
Tytuł oryginału: The Prisoner's Wife
Tłumaczenie: Urszula Gardner
Dodał/a opinię: mundurowa_czyta_

Tagi: World War Two period (c 1939 to c 1945) bóg

Zobacz opinie o książce Żona więźnia

Kup książkę Żona więźnia