Recenzja książki: 5 lat młodsza w 5 tygodni

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Czy można odmłodnieć o pięć lat tylko w pięć tygodni? Cóż, dobrze by było. Co zatem trzeba zrobić? To wcale nie jest takie trudne – wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i więcej się uśmiechać. Swoją drogą – dlaczego w poradnikach dietetycznych z góry zakłada się, że czytelnik źle się odżywia? No tak, to proste – kupuje pewnie w marketach i wcina fast-foody. A powinien co rano biegać na ryneczek po świeże warzywa, hodować egzotyczne zioła i gotować wywary na nasionach o dziwnie brzmiących nazwach... Ale dość kpin, przejdźmy do rzeczy. O czym jest książka Agnieszki Mielczarek?

 

Najprościej można powiedzieć, że o autorce, gdyż to jej fotografie zdobią niemal każdą stronę. A jest na czym oko zawiesić, bo Mielczarek wygląda na dwadzieścia kilka lat, choć ma już czterdzieści wiosen na karku. To robi wrażenie, bowiem ani zmarszczek, ani innych wad w jej wyglądzie odnaleźć nie sposób. Tym bardziej, że zawdzięcza to wszystko wyłącznie Matce Naturze. Pozazdrościć dobrych układów. Wszystkie chcemy się dobrze czuć ze sobą. Dlatego piszę o zdrowiu, diecie, miłych gestach w stosunku do siebie, wreszcie o równowadze między ciałem a emocjami. Ta książka to dużo więcej niż poradnik o tym, jak przedłużyć młodość.

 

Zatem – do rzeczy. Po pominięciu kilku całostronicowych fotografii, z których uśmiecha się do nas radośnie autorka, przechodzimy do właściwej części poradnikowej. Zaleca się w niej korzystanie z darów roślin, unikanie mięsiwa i używanie oliwy. Dieta rodem ze starożytnej Krety. Aby nie być gołosłownym – są także adekwatne przepisy na sałatki, owsianki, kasze, chlebki, soki z buraków, zielone koktajle i napoje z kurkumą. Jest sporo ryżu, fasoli, zupa z dyni, makaron z buraka i snikersy z daktyli... Na koniec chipsy z jarmużu. Może nie wyglądają zbyt dobrze, ale pewnie smakują wyśmienicie. 

 

Co poza jedzeniem? Porady na temat tego, jak dbać o skórę, włosy, paznokcie. Masaże, maseczki, witaminy. A wszystko niemalże z ogródka przydomowego. Ale to nie wszystko – by osiągnąć cel i zatrzymać młodość na dłużej, należy także zmienić podejście do siebie, folgować sobie bardziej, cieszyć się sobą, światem, zachowywać równowagę w sercu. Pomogą w tym na przykład kolorowanki. Jest ich w książce sporo, poradnik pełni zatem różne funkcje. Bardzo praktyczne. Można też robić własne zapiski. Wszystko w celu osiągnięcia pełni samoświadomości.

 

Kup książkę 5 lat młodsza w 5 tygodni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce 5 lat młodsza w 5 tygodni
Książka
5 lat młodsza w 5 tygodni
Agnieszka Mielczarek
Inne książki autora
Leczenie stomatologiczne pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi
Agnieszka Mielczarek0
Okładka ksiązki - Leczenie stomatologiczne pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi

Książka porusza zagadnienia związane z leczeniem stomatologicznym u pacjentów cierpiących na różne choroby, tj. choroby układu krążenia,...

Jak schudnąć po 40?
Agnieszka Mielczarek0
Okładka ksiązki - Jak schudnąć po 40?

Agnieszka Mielczarek, dyplomowany coach żywienia, prywatnie żona Pascala Brodnickiego. Jest najlepszą reklamą własnej metody utrzymania idealnej wagi i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy