Recenzja książki: A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Recenzuje: Danuta Awolusi

Opowiadania świąteczne są o wiele lepszą opcją niż kalendarz adwentowy. Nie tuczą, nie zagracają mieszkania, za to napełniają serce atmosferą Bożego Narodzenia. A na niebie blask od gwiazd to historie, które dają nadzieję, wzruszają, pozwalają na chwilę zatrzymać się i przypomnieć sobie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim ludzie i relacje, a nie bibeloty i stos prezentów.

recenzja A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

A na niebie blask od gwiazd ma dopisek: opowieści z wiary na Boże Narodzenie. Nie chodzi jedynie o wiarę w Boga, ale też w drugiego człowieka, dobro, sens życia. Chyba każdy wie, jak łatwo to wszystko stracić. Zwłaszcza, gdy jest się w tak trudnej sytuacji, jak Benia, bohaterka opowiadania Biżaha autorstwa Darii Kaszubowskiej. Schorowani rodzice, mało pieniędzy, dużo pracy i święta do kompletu. Czy w tym wszystkim znajdzie się miejsce na miłość i odrobinę ukojenia?

Opowiadania splecione są emocjami. Miłość – ta, której brakuje. Ta, za którą co roku tysiące samotnych Polaków tęskni przy pustym, wigilijnym stole. Czasem miłości potrzeba cudu. A kiedy jest lepsza pora na cuda niż w grudniu? Przekonuje się o tym bohaterka opowiadania Gdzie się spełni cud Małgorzaty Lis.

Samotność. Jak czytamy w opowiadaniu Emilii Litwinko – Samotność za bardzo upokarzała. Jej gorzkiego smaku w okolicach świąt nie da przykryć się słodyczą pierników czy makowca. Jednak nie warto tracić nadziei, ale szukać drugiego człowieka, otworzyć się. Albo też pogodzić się z tym, co spotkało nas w życiu i zaakceptować stan rzeczy.

Każde opowiadanie w zbiorze jest wyjątkowe. To taka esencja uczuć, refleksji, tęsknot i marzeń. To bardzo poruszające opowieści o rodzinie, więziach, błędach, niespełnionych oczekiwaniach, małych cudach, szczęściu. I o tym, że Boże Narodzenie jest dobrym czasem, by się wyciszyć, dać sobie szansę, znów być razem. I jednocześnie zbliżyć się do Boga, dla którego czasem przez cały rok nie potrafimy znaleźć nawet chwili.

Sporo wzruszeń, masa ciepła, życiowe historie, okazja do uśmiechu – tego nikomu w tej pięknej i nastrojowej książce nie zabraknie. Zbiór A na niebie blask od gwiazd zgromadził wiele wspaniałych pisarek. Beata Agopsowicz, Renata Czerwińska, Daria Kaszubowska, Małgorzata Lis, Emilia Litwinko, Magdalena Mikutel, Natalia Przeździk i Katarzyna Targosz podarowały czytelniczkom małe, literackie formy, które umilą oczekiwanie na święta i przypomną, co jest w nich najważniejsze. Autorkom gratuluję świetnych opowiadań, a wszystkim polecam lekturę. Zapewniam, że będziecie do nich wracać.

Kup książkę A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Książka
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz Renata Czerwińska Daria Kaszubowska Małgorzata Lis Emilia Litwinko Magdalena Mikutel Natalia Przeździk Katarzyna Targosz
Inne książki autora
Rycerze Jezusa
Renata Czerwińska0
Okładka ksiązki - Rycerze Jezusa

Jeśli wydaje ci się czasami, że święci to osoby, których życie było strasznie nudne i które nie robiły nic ciekawego poza spędzaniem długich godzin na...

Niebieski dom
Natalia Przeździk0
Okładka ksiązki - Niebieski dom

Czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu? Po pierwsze, starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy