A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Pełen dobra i piękna literacki upominek nie tylko na czas adwentu i Bożego Narodzenia! Autorki “Opowieści z wiary” (Agopsowicz Beata, Czerwińska Renata, Kaszubowska Daria, Lis Małgorzata, Litwinko Emilia, Mikutel Magdalena, Przeździk Natalia, Targosz Katarzyna) – wyjątkowych historii, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością – w gwiazdkowym prezencie dla wszystkich czytelników przygotowały zbiór niezwykłych opowiadań inspirowanych czasem adwentowego oczekiwania i tajemnicą Bożego Narodzenia. Wśród połyskujących dekoracji, świątecznych reklam i płynących zewsząd przebojów z dzwoneczkami odnalazły i zebrały okruchy prawdy o tym, że w wigilijną noc Bóg rodzi się w ludzkich w sercach, szczególnie tych poszukujących miłości, samotnych, zranionych, wątpiących i nieszczęśliwych. Ta wyjątkowa antologia to zbiór wzruszających opowiadań, których bohaterowie, choć znajdują się w różnych częściach Polski i mają różne historie życia, w nowinie o Bożym Narodzeniu odnajdują tę samą zapowiedź wielkiej miłości, która trwa dłużej niż świąteczna atmosfera i daje więcej radości niż najpiękniejszy prezent pod choinką. Przyjmijcie od nas ten przepiękny literacki podarunek i zanurzcie się w lekturze opowieści, które pozostaną w waszych sercach nie tylko w czasie świąt!

Informacje dodatkowe o A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2023-10-16
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 9788382012811
Liczba stron: 376
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

"A na niebie blask od gwiazd" to zbiór opowieści bożonarodzeniowych, od autorek znanych nam z serii "Opowieści z wiary" @wydawnictwo.espe .
Historie jakie tu znajdziemy są wyjątkowe. Przypominają prawdziwy sens Bożego Narodzenia, wprowadzają w czas adwentowego oczekiwania, tchną wiarą, nadzieją i miłością. Szczególnie tą Miłością, która przyszła na świat dla nas ludzi. I niezapominajmy czyje urodziny świętujemy.

Osiem niezwykłych opowiadań w których ból straty, samotności, zagubienia, koi ludzka życzliwość, troska, bezinteresowna pomoc, ciepła dłoń. Tak niewiele.. A jednak bohaterowie przekonują się, że takie zwykłe gesty, to największy skarb, szczególnie w tym wyjątkowym czasie. Każda z historii dotknęła głębi mojego serca i wywarła na mnie duże wrażenie. Wzruszyłam się nie jeden raz, odczuwałam smutek, radość, momentami byłam wręcz przywołana ,by się zatrzymać i poddać refleksji. Jestem pewna, że każdy ,kto sięgnie po tę książkę odnajdzie w niej skrawek siebie, swojego świata. Może nawet wzbudzi w niejednym sercu pragnienie, by w tym roku na święta spojrzeć nie przez pryzmat świecidełek czy uroczych krasnali, ale odkryć prawdziwy sens tego czasu, który może być nam podarowany ostatni raz. Nam czy komuś z naszych bliskich. Nie warto tej szansy zmarnować.

Jestem wdzięczna za ten wyjatkowy prezent, jaki wydawnictwo wraz z autorkami przygotowało dla czytelników 💝

Link do opinii
Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Inspirowana czasem adwentu i tajemnicą Bożego Narodzenia... Pośród dekoracji, świątecznych reklam i hitów zebrano w niej okruchy prawdy o tym, że w zimną grudniową noc w sercach ludzi rodzi się Bóg. Niniejsza antologia zawiera w sobie wyjątkowe historie, przepełnione wiarą, nadzieją i miłością. Jej bohaterowie pochodzą z różnych regionów Polski i mają różne życiowe historie, ale w pewnym momencie znajdują zapowiedz miłości, która trwa dłużej niż wyjątkowe świąteczne dni...
Wiele osób deklaruje, że są prawdziwymi wielbicielami Bożego Narodzenia. Niestety ich definicja świąt nie ma wiele wspólnego z prawdziwym Bożym Narodzeniem. Zazwyczaj ta definicja kryje za sobą piękną fasadę, w której brak głębi i refleksji... Ta definicja to pusta wydmuszka, którą z roku na rok wciskają ludziom eksperci od komercji pragnący zastąpić prawdziwą istotę świąt. Chyba każdy zna taką osobę, dla których Święta to tylko m.in. choinka, prezenty, świąteczny sweter oraz kubek. Cóż, ten model jest łatwy, kolorowy, z pozoru radosny oraz mało wymagający ... Promują go media oraz firmy zarabiające na nim grube pieniądze. Taki model jest często promowany przez autorów, którzy piszą z pozoru świąteczne książki. Czy jednak nie zastanawiamy się, że coś jest w tym wszystkim nie tak? Czy o czymś nie zapominamy?
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie to prawdziwa odtrutka na przesłodzony i wybrakowany obraz Bożego Narodzenia promowany przez media. Książka pokazuje, co tak naprawdę jest istotne w tych wyjątkowych, rodzinnych dniach. Pokazuje, że świąteczna otoczka powinna być tak naprawdę na drugim planie. Opowiadania podejmują się różnorakich tematów. Często trudnych... Dzięki nim poznajemy różnorakich bohaterów, którzy, na co dzień muszą mierzyć się z wieloma trudnościami. Jednak w porównaniu do wielu świątecznych historii, tutaj trudności nie rozwiązują się w cudowny sposób wraz z nastaniem magicznych dni. By tak się stało bohaterowie najczęściej musieli zmienić siebie i walczyć ze swoimi słabościami.
 A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie to lektura, w której próżno szukać przesłodzonych historii i sztucznej świątecznej atmosfery. To książka, która wzrusza, ale potrafi też rozbawić. To idealna lektura na zbliżający się czas. 

Link do opinii
Inne książki autora
Rycerze Jezusa
Renata Czerwińska0
Okładka ksiązki - Rycerze Jezusa

Jeśli wydaje ci się czasami, że święci to osoby, których życie było strasznie nudne i które nie robiły nic ciekawego poza spędzaniem długich godzin na...

Po nitce do szczęścia
Daria Kaszubowska0
Okładka ksiązki - Po nitce do szczęścia

Wzruszająca i pełna humoru opowieść o tym, że miłości warto szukać do skutku! Adela i Adrian mają wszelkie powody, by nie wierzyć w miłość. Ona wciąż...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy