Quantcast

Recenzja książki: ABC chorób wieku dziecięcego

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Aby życie człowieka mogło przebiegać bez zakłóceń, musi się on cieszyć pełnią zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdy zawiodą czynniki natury fizycznej lub psychicznej, pojawiają się niepokojące symptomy, które wymagają natychmiastowego działania. Objawy chorobowe w żadnym wypadku nie powinny być lekceważone, najczęściej bowiem od szybkiej reakcji zależy powodzenie podjętych czynności. Książka abc chorób wieku dziecięcego to zbiór rad dotyczących postępowania z dzieckiem zdrowym i chorym. Opracowana przez zespół specjalistów, z pewnością pomoże w odpowiedni sposób zapobiec niebezpieczeństwu.

Publikacja została podzielona na dwie zasadnicze części. Każda z nich w wyczerpujący sposób analizuje zagadnienia poświęcone problemom rozwojowym oraz poszczególnym jednostkom chorobowym. Ogrom przedstawionej wiedzy ma na celu nauczenie rodziców właściwego postępowania z dzieckiem oraz wspieranie ich w rozwiązywaniu zaobserwowanych problemów zdrowotnych. Od znajomości zasad działania oraz umiejętności podjęcia właściwych decyzji, bardzo często zależy stan zdrowotny dziecka.

Ponieważ niezwykle ważnym elementem jest rodzicielstwo odpowiedzialne, wymagające troski o swoją pociechę od samego poczęcia, dlatego książka abc chorób wieku dziecięcego akcentuje potrzebę właściwego postępowania już w okresie ciąży (a nawet na etapie jej planowania). Udziela również konkretnych wskazówek dotyczących zadań rodziców, opieki nad noworodkiem, rozwoju psychoruchowego i somatycznego w kolejnych kwartałach życia, problemów zdrowotnych, wychowawczych oraz organizacyjnych, higieny, żywienia, szczepień, aktywności ruchowej, badań lekarskich, wad rozwojowych i urazów w wieku szkolnym, a także bezpieczeństwa i planowanych zabiegów.

Po szerokim omówieniu ogólnych zasad postępowania w codziennym życiu, zaprezentowano choroby wieku dziecięcego, w oparciu o poszczególne specjalności medyczne. Oprócz charakterystyki jednostki chorobowej, podania przyczyn, wyliczenia objawów, diagnostyki oraz leczenia, w poradniku zamieszczono zdjęcia rentgenowskie, szczegółowe schematy, kolorowe ilustracje, rysunki, wykresy, siatki centylowe i tabelki. Wszystko to w doskonały sposób uczy odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach. Pomocą służy również skorowidz, pozwalający na szybkie odnalezienie szukanej informacji.

Wiedza zawarta w publikacji jest rzetelna. Będąc wynikiem długotrwałych badań i obserwacji, a także opierając się na doświadczeniu specjalistów oraz najnowszych zdobyczach nauki, stanowi nieodzowny element rodzicielskiego „wyposażenia”. Książki abc chorób wieku dziecięcego nie powinno zabraknąć w żadnej domowej biblioteczce.

Kup książkę ABC chorób wieku dziecięcego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce ABC chorób wieku dziecięcego
Książka
Inne książki autora
Księga Wampirów. Antologia
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Księga Wampirów. Antologia

"Tęsknisz za bezwzględnymi bestiami lub arystokratycznymi, lecz bezlitosnymi krwiopijcami? Pragniesz prawdziwej, gęstej i pachnącej człowiekiem krwi? Masz...

niadanie kotka
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - niadanie kotka

Pięknie ilustrowana, kolorowa książeczka dla najmłodszych o przygodach sympatycznego, małego kotka....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy