Recenzja książki: Ambicja

Recenzuje: klara203

Kate Brian w swoich książkach ukazuje życie nastolatek w ekskluzywnej szkole z internatem. Dotychczas ukazały się jej powieści: "Tylko dla wybranych", "Impreza zamknięta”, "Poza zasięgiem”, "Kto się przyzna”, "W wąskim gronie” oraz "Impreza musi trwać”. "Ambicja" jest jedną z najlepszych w dorobku autorki.

Okładka książki od razu przyciąga wzrok. Widzimy na niej kobietę w żółtej sukni z czarnym kapeluszem i rękawiczkami. Oczy bohaterki są zakryte nakryciem głowy, jakby skrywała ona jakąś tajemnicę.

Główną bohaterką "Ambicji” jest prezeska internatu Billings, Reed Brennan. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła dziewczynom, że ich internat zostanie zamknięty. Reed postanowiła do tego nie dopuścić i jako cel postawiła sobie zebranie pięciu milionów na ratunek instytucji. Nastolatka wraz z przyjaciółkami próbuje zorganizować imprezę, która ma pomóc w dopięciu tego celu. Niestety, czasem pojawiają się niewielkie komplikacje. Między Reed i jej przyjaciółką, Noelle, dochodzi czasami do sprzeczek z powodu różnicy zdań. Największym problemem jest jednak to, że nasza bohaterka skrywa dość bolesną tajemnicę. Reed nie jest łatwo się pozbierać po stracie chłopaka i próbuje znaleźć kolejnego partnera. Dlatego prezeska często chodzi na randki z kolejnymi młodzieńcami. Wszystko może by się ułożyło, gdyby nie to, że wróg nastolatki ją prześladuje. Ktoś próbuje również zrzucić winę za śmierć jednej z dziewczyn mieszkających w Billings na Reed. Dziewczyna w szafie znajduje czarne kulki, różowe ciuchy, otrzymuje e-maile od zmarłej, ktoś podmienia również jej perfumy. Prezeska jest załamana, ponieważ nie wie, kto byłby do tego zdolny.

Gdy usłyszałam słowo "prezeska”, pomyślałam o osobie starszej. Okazało się, że się myliłam i wystarczyło parę godzin, bym doskonale poznała główną bohaterkę. W dzisiejszych czasach możemy spotkać także bogate nastolatki, takie jak te, mieszkające w Billings. Dzięki powieści Kate Brian każdy z nas może zobaczyć ich świat niejako "z bliska".

Książka Brian napisana jest w taki sposób, że nawet czytelnik, który nie zna innych części cyklu, szybko odnajdzie się w powieściowym świecie. Szybko poznajemy główne bohaterki postacie występujące w drugim planie, szybko też poznajemy problemy, z którymi trzeba się było zmierzyć w innych częściach cyklu. Całość wypada wiarygodnie i interesująco, tak więc książkę polecić należy wszystkim miłośnikom powieści dla młodzieży - nie tylko tym, którzy sięgnęli już po inne powieści Kate Brian. W jej książkach nie ma szans na nudę, a zaciekawienie najpewniej wielu czytelników skłoni do sięgnięcia po inne powieści tej popularnej autorki.

Kup książkę Ambicja

Zobacz opinie o książce Ambicja
Autor
Ambicja
Kate Brian
Impreza zamknięta
Kate Brian0
Okładka ksiązki - Impreza zamknięta

Reed Brennan była przekonana, że najgorsze ma już za sobą. Po tygodniach niepewności i upokorzeń spełniło się jej najgorętsze marzenie: w końcu stała się...

Vanished (Tylko dla wybranych no. 12)
Kate Brian0
Okładka ksiązki - Vanished (Tylko dla wybranych no. 12)

Against all odds, Reed Brennan re-established Billings as an underground literary society. She and the new initiates created a glamorous secret headquarters...