Recenzja książki: Atak gangu próchnicy. Na kłopoty inspektor Mysz

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Od stanu uzębienia w dużej mierze uzależniony jest poziom zdrowia i samopoczucia człowieka. Dbałość o zęby zapewnia nie tylko piękny uśmiech, ale również minimalizuje ilość wizyt u tak bardzo nielubianego stomatologa. Wpajanie tej prawdy dzieciom przyniesie pozytywne owoce w przyszłości. Książka Sibylle Rieckhoff Atak gangu próchnicy jest kolejną z serii Na kłopoty inspektor Mysz, a najbardziej skuteczny detektyw świata przekonuje w niej młodego czytelnika o pozytywach posiadania zdrowych zębów.

Troszcząca się o Krzysia Laura wzywa na pomoc inspektora. Ten – nie lubiąc, kiedy dzieci coś trapi – natychmiast wyrusza (superhelikopterem) w drogę. Obraz, jaki jawi się jego oczom w domu rodzeństwa, jest wielce wymowny: wściekający się brat nie chce posłuchać siostry (a ona przecież dobrze mu życzy). Kategorycznie odmawia mycia zębów. Jest przy tym niezwykle stanowczy i jeszcze bardziej denerwujący. Inspektor Mysz ma twardy orzech do zgryzienia. Nie bez powodu jednak należy do najbardziej skutecznych detektywów świata: stosuje podstępną perswazję i przy pomocy specjalnej mysiej megalupy ogląda dwa rzędy zębów Krzysia. I co widzi?

Pan P. (Prokop Próchnica), który odżywia się głównie słodyczami i jest nienasycony, znów zaatakował. Na dodatek nie sam, lecz w towarzystwie groźnego gangu. A że Pan P. to niebezpieczny typ z całą masą przewinień na koncie, działać trzeba natychmiast. Inspektor Mysz działa więc szybko i zdecydowanie. Sięga po najskuteczniejszą broń, przy której szyderczy śmiech przebiegłego Pana P. szybko milknie. Dlaczego gang próchnicy trzęsie się ze strachu? Czego użył najskuteczniejszy inspektor świata, by wymieść spomiędzy zębów Pana P. i jego kumpli? No i co z tymi żelkami w kształcie kotów? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań czytelnik odnajdzie w lekturze.

Atak gangu próchnicy bawi i uczy. Rady, do których bezwzględnie należy się stosować, z pełną odpowiedzialnością można nazwać superporadami: wyliczone w lekturze zasady szczotkowania zębów pozwolą długo cieszyć się białymi i zdrowymi zębami. Są i inne atuty książeczki: kolorowe, duże, zabawne, wyraźne i realistyczne ilustracje autorstwa Valeski Scholz przemawiają do wyobraźni, pobudzając tym samym do natychmiastowego działania; tekst jest przejrzysty; twarda okładka pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Zamieszczony na końcu książki przegląd faktów wyjaśnia (prawda lub fałsz) zagadnienia związane z higieną jamy ustnej.

Publikacja Wydawnictwa Jedność jest lekturą bezwzględnie potrzebną. Rodzice, nauczyciele i dzieci odnajdą w niej skuteczną pomoc.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Atak gangu próchnicy. Na kłopoty inspektor Mysz

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Atak gangu próchnicy. Na kłopoty inspektor Mysz
Inne książki autora
Ratunku! Pomocy! Złość! Na kłopoty inspektor Mysz
Sibylle Rieckhoff0
Okładka ksiązki - Ratunku! Pomocy! Złość! Na kłopoty inspektor Mysz

Ratunku! Pomocy! Złość! Z serii: Na kłopoty inspektor Mysz Inspektor Mysz to superbohater, który spieszy na pomoc wszystkim dzieciom! W tym tomiku...

Uwaga na zarazki! Na kłopoty inspektor Mysz
Sibylle Rieckhoff0
Okładka ksiązki - Uwaga na zarazki! Na kłopoty inspektor Mysz

Uwaga na zarazki! Inspektor Mysz to superbohater, który spieszy na pomoc wszystkim dzieciom! W tym tomiku zmierzy się z okropnymi zarazkami, które...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy