Bajki pomagajki

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-10-29
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62222-47-6
Liczba stron: 96
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (3 głosów)

Pomagać należy każdemu. Konieczność niesienia pomocy potrzebującym jest nie tylko chrześcijańską zasadą właściwego postępowania, ale, wpisana w kanon ogólnych zachowań, ułatwia nawiązywanie prawidłowych relacji międzyludzkich. Ponieważ taki sposób postępowania powinien towarzyszyć człowiekowi od najmłodszych lat, z pomocą rodzicom, wychowawcom i nauczycielom przychodzi wydawnictwo Papierowy Motyl. Oddając do ich rąk niewielką książeczkę Bajki pomagajki, żywi głęboką nadzieję, że zbiór wzruszających historyjek zapadnie w pamięć i poruszy wrażliwe serca młodych czytelników.


Swoją propozycją Edyta Grabowska-Gwardiak bez wątpienia zainteresuje dzieci, którym zostało zadedykowanych dziesięć ciekawych opowiadań. Wszystkie są krótkie, opatrzone prostymi, rysunkowymi, czarno-białymi ilustracjami autorstwa Ewy Popiołek-Kolarz. Ich jasność, komunikatywność, zrozumiałość oraz przystępność to niezawodny i doskonale sprawdzony sposób na poruszenie dziecięcej wrażliwości. W mądrych opowiadaniach autorka ukryła prawdy, których wydobycie nie sprawi młodemu czytelnikowi żadnych trudności, a zastosowane w codziennym życiu pomogą zrozumieć zasady właściwego postępowania, ułatwią pokonywanie mnożących się trudności, nauczą życia w społeczności z innymi, a także wskażą prowadzące w dorosłość najprostsze drogi.


Sięgający po Bajki pomagajki czytelnik będzie miał okazję obserwować świętego Mikołaja, troszczącego się o to, by świątecznych podarków nie zabrakło dla żadnego dziecka. Przyzna rację krasnalom, przekonującym do odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw natury. Miło spędzi czas w towarzystwie pracowitej mrówki i chętnej do pomocy biedronki. Wraz z królewną zawaha się przed wyborem najpiękniejszej z pięknych sukien. Pozna zdrowotne właściwości domowych sposobów leczenia oraz ciekawostki związane z życiem ptaków. Zastosowana przez autorkę forma przekazu treści dydaktycznych (mówiące ludzkim głosem zwierzęta, stające w obronie właścicieli przedmioty codziennego użytku, niezwykle zaradne i przewidujące akcesoria łazienkowe, wspominający dawne zimy mróz i śnieg) uczy ekologicznych zachowań oraz zasad współpracy międzyludzkiej, uświadamiając równocześnie, że do najbardziej pożądanych wartości należą miłość, dobroć, cierpliwość, wzajemne zrozumienie oraz niesienie pomocy potrzebującym.


Niewielka książeczka Wydawnictwa Papierowy Motyl nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Zawarta w niej mądrość bez wątpienia trafi do umysłów i serc dzieci przedszkolnych, które znajdą w Bajkach pomagajkach odpowiedzi na typowe dla ich wieku pytania dotyczące otaczającego świata, spotykanych ludzi i codziennych wydarzeń.

Kup książkę Bajki pomagajki

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Bajki pomagajki
Recenzje miesiąca
Kommando Puff
Dominik W. Rettinger
Okładka książki - Kommando Puff
Miłość w spadku
Agnieszka Rusin
Okładka książki - Miłość w spadku
Kondukt umarłych
Jerzy A. Wlazło
Okładka książki - Kondukt umarłych
Jukato
Magdalena Kiermaszek
Okładka książki - Jukato
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy