Recenzja książki: Beloved. Belonging duet

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy warto wierzyć w przypadki? I czy istnieje coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia? Na te pytanie odpowiada bohaterka powieści Beloved Corinne Michaels. 

Catherine wydaje się prowadzić idealne życie. Ma dobrze płatną pracę, grono zaufanych przyjaciół i świetnego narzeczonego, z którym planuje ślub. Wszystko jednak zmienia się, kiedy kobieta przyłapuje swojego partnera na zdradzie – i to z dawną znajomą. Co więcej, Neil nie tylko nie ma zamiaru przepraszać, ale też… zrywa zaręczyny, podkreślając, że to nie jego wina. Cat ma dość i jedyne, czego pragnie, to na zawsze pozostać w łóżku i już nigdy nie związać się z żadnym mężczyzną.

Jej najbliższe przyjaciółki postanawiają jednak wyrwać ją z domu i zapraszają na babski wieczór do restauracji. Kiedy Cat przypadkowo wpada w ramiona nieznajomego mężczyzny z knajpy, nie wie, że jej życie na zawsze się zmieni. 

Chociaż kobieta pragnie wytrwać w swoim postanowieniu i zrezygnować ze związków w najbliższym czasie, Jackson nie ma zamiaru łatwo odpuścić. Zwłaszcza, że ona również nie potrafi zapomnieć o przypadkowym spotkaniu. Jednak czy kolejny mężczyzna, zwłaszcza tak zagadkowy jak Jackson, nie przyniesie Cat jeszcze więcej cierpienia? 

Corinne Michaels to znana na całym świecie autorka romansów i powieści erotycznych. W swojej najnowszej książce Michaels tworzy historię opartą na znanych motywach, jednak przetwarza je i dostosowuje do wybranej przez siebie konwencji. 

Chociaż powieść Beloved jest książką skierowaną do dorosłych czytelników, to w przeciwieństwie do wielu innych dostępnych na rynku erotyków, sceny łóżkowe nie stanowią trzonu fabuły. Corinne Michaels stopniowo doprowadza do zbliżeń pomiędzy bohaterami, wyraźnie zarysowując obyczajowo-romansowe wątki w powieści.

Autorka w interesujący sposób opisuje perypetie głównej bohaterki, tworząc atrakcyjną dla czytelników historię. Akcja powieści toczy się szybko. Beloved to budząca wiele emocji opowieść miłosna, której czytelniczki będą mogły się zaśmiać, ale i momentami uronić łzę. 

Corrine Michaels w powieści Beloved mówi także o toksycznym związku i niszczącej relacji. Poprzez negatywne postaci porusza temat przemocy fizycznej i psychicznej w relacji damsko-męskich. 

Głównym atutem powieści Beloved są jednak wyraziste postaci, z niektórymi spośród nich czytelnicy będą mogli się utożsamiać. Michaels doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie nie są doskonali – równie nieperfekcyjni są jej bohaterowie. Postaci, tak różne od siebie, wzbudzają u czytelników prawdziwą gamę emocji.

Chociaż autorka opiera swoją książkę na znanych z wielu romansów schematach, czyni to w sposób przemyślany i na własnych zasadach. Dzięki temu tworzy ciekawą opowieść, która może nie zostanie uhonorowana znaną literacką nagrodą, jednak z całą pewnością spodoba się czytelniczkom i czytelnikom poszukującym niewymagającej, a interesującej lektury. 

Kup książkę Beloved. Belonging duet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Beloved. Belonging duet
Książka
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Inne książki autora
Conviction
Corinne Michaels0
Okładka ksiązki - Conviction

Znakomita powieść dla fanek Colleen Hoover. Poruszająca historia, którą pokochały tysiące czytelniczek! Jeżeli myślisz, że zakończenie Consolation zwalało...

Możemy mieć siebie
Corinne Michaels0
Okładka ksiązki - Możemy mieć siebie

Drugi porywający romans z serii Miasteczko Willow Creek Przed piętnastoma laty Stella Parkerson zakochała się na zabój w Jacku O'Donnellu, przyjacielu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy