Recenzja książki: Beloved. Belonging duet

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy warto wierzyć w przypadki? I czy istnieje coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia? Na te pytanie odpowiada bohaterka powieści Beloved Corinne Michaels. 

Catherine wydaje się prowadzić idealne życie. Ma dobrze płatną pracę, grono zaufanych przyjaciół i świetnego narzeczonego, z którym planuje ślub. Wszystko jednak zmienia się, kiedy kobieta przyłapuje swojego partnera na zdradzie – i to z dawną znajomą. Co więcej, Neil nie tylko nie ma zamiaru przepraszać, ale też… zrywa zaręczyny, podkreślając, że to nie jego wina. Cat ma dość i jedyne, czego pragnie, to na zawsze pozostać w łóżku i już nigdy nie związać się z żadnym mężczyzną.

Jej najbliższe przyjaciółki postanawiają jednak wyrwać ją z domu i zapraszają na babski wieczór do restauracji. Kiedy Cat przypadkowo wpada w ramiona nieznajomego mężczyzny z knajpy, nie wie, że jej życie na zawsze się zmieni. 

Chociaż kobieta pragnie wytrwać w swoim postanowieniu i zrezygnować ze związków w najbliższym czasie, Jackson nie ma zamiaru łatwo odpuścić. Zwłaszcza, że ona również nie potrafi zapomnieć o przypadkowym spotkaniu. Jednak czy kolejny mężczyzna, zwłaszcza tak zagadkowy jak Jackson, nie przyniesie Cat jeszcze więcej cierpienia? 

Corinne Michaels to znana na całym świecie autorka romansów i powieści erotycznych. W swojej najnowszej książce Michaels tworzy historię opartą na znanych motywach, jednak przetwarza je i dostosowuje do wybranej przez siebie konwencji. 

Chociaż powieść Beloved jest książką skierowaną do dorosłych czytelników, to w przeciwieństwie do wielu innych dostępnych na rynku erotyków, sceny łóżkowe nie stanowią trzonu fabuły. Corinne Michaels stopniowo doprowadza do zbliżeń pomiędzy bohaterami, wyraźnie zarysowując obyczajowo-romansowe wątki w powieści.

Autorka w interesujący sposób opisuje perypetie głównej bohaterki, tworząc atrakcyjną dla czytelników historię. Akcja powieści toczy się szybko. Beloved to budząca wiele emocji opowieść miłosna, której czytelniczki będą mogły się zaśmiać, ale i momentami uronić łzę. 

Corrine Michaels w powieści Beloved mówi także o toksycznym związku i niszczącej relacji. Poprzez negatywne postaci porusza temat przemocy fizycznej i psychicznej w relacji damsko-męskich. 

Głównym atutem powieści Beloved są jednak wyraziste postaci, z niektórymi spośród nich czytelnicy będą mogli się utożsamiać. Michaels doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie nie są doskonali – równie nieperfekcyjni są jej bohaterowie. Postaci, tak różne od siebie, wzbudzają u czytelników prawdziwą gamę emocji.

Chociaż autorka opiera swoją książkę na znanych z wielu romansów schematach, czyni to w sposób przemyślany i na własnych zasadach. Dzięki temu tworzy ciekawą opowieść, która może nie zostanie uhonorowana znaną literacką nagrodą, jednak z całą pewnością spodoba się czytelniczkom i czytelnikom poszukującym niewymagającej, a interesującej lektury. 

Tagi:

Kup książkę Beloved. Belonging duet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Beloved. Belonging duet
Książka
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Inne książki autora
Ta noc jest nasza
Corinne Michaels0
Okładka ksiązki - Ta noc jest nasza

Chcę ciebie. Chcę tego. Chcę nas. Nie jestem typem kobiety, która sypia z kim popadnie. A już na pewno nie jestem kobietą, która upiłaby się na koncercie...

Beholden. Beloved
Corinne Michaels0
Okładka ksiązki - Beholden. Beloved

Bestsellerowa autorka Corinne Michaels powraca z nową powieścią z jej bestsellerowej serii Salvation. Beloved, pierwsza część duetu, zostawiła czyelniczki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Podziały nocy
Eliza Korpalska
Podziały nocy
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy