Quantcast

Recenzja książki: Być mądrą mamą

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Dla dziecka mama jest tą, która wesprze, pomoże oraz obroni. Zawsze służy radą i nigdy nie opuści w potrzebie. Nie przeraża się obowiązkami, którym bezwarunkowo musi sprostać. A ponieważ macierzyństwo jest wychowywaniem dziecka w sposób w pełni uświadomiony i odpowiedzialny, cechą każdej mamy powinna być charakteryzująca się dalekowzrocznością mądrość. Jak ją osiągnąć? Co robić, by konstruktywnie wykorzystać otrzymane dary? I wreszcie - skąd czerpać siły, bez których nie da się wychować potomstwa w sposób wartościowy i twórczy? Książka Być mądrą mamą jest wyzwaniem dla każdej kobiety: próbując przedstawić macierzyństwo z jak najlepszej strony, pomaga ustalić strategię działania oraz uczy odpowiedzialnego podejścia do roli matki.


Rozważania autorki zostały zebrane w dwóch częściach. Pierwsza jest próbą zrozumienia roli odgrywanej przez matkę w życiu dziecka, druga natomiast to odzwierciedlenie wypływających z głębi dziecięcych serc uczuć. Obie części są ściśle ze sobą związane i dopiero wnikliwa analiza obydwu pozwoli odnaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi na postawione powyżej pytania. Lektura skłania do zastanowienia się nad tym, jak żyć, by wzajemne relacje bogate były w porozumienia, a błędy i porażki stawały się źródłem macierzyńskich sukcesów.


Poszukiwanie źródła mądrości Alina Wieja rozpoczyna od uświadomienia konieczności respektowania Bożych przykazań i – co za tym idzie – stosowania ich w codziennym życiu. Trwanie w nieustannej obecności Boga wspomaga proces wychowawczy, pozwalając patrzeć w przyszłość z nadzieją w sercu. Świadomość posiadanych darów i talentów ułatwia pokonywanie przeszkód, a przykład pełnego odpowiedzialności postępowania utwierdza dziecko w przekonaniu, że poddanie się woli Bożej może przynieść tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Autorka przekonuje, że jeżeli świadomość matki przepełniona będzie troską o wpajanie potomstwu prawidłowej hierarchii wartości, niczego więcej nie potrzeba. Wszystko to sprawi, że zaspokojone zostanie wołanie z serca każdego dziecka (tęsknota za miłością i poznaniem prawdy, przekonanie o konieczności okazywania szacunku oraz wdzięczności, a także przekonanie, że osobiste doświadczenie granic jest doskonałym sposobem na dalsze życie). Oparte na autopsji przemyślenia Aliny Wieji bez wątpienia posłużą każdej matce. Jej praktyczne propozycje warte są największej uwagi i stosowania każdego dnia.


Każdy rozdział został poprzedzony adekwatnym do treści fragmentem zaczerpniętym z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami). Przemyślenia szczególnie warte zapamiętania zapisano wytłuszczoną czcionką. Zawarte w tekście istotne wskazówki wynikają z wypowiedzi Salomona, perykop biblijnych, przemyśleń Ojców Kościoła, a także osobistych doświadczeń matek, borykających się z dziecięcymi i młodzieżowymi problemami. Pomocna okazuje się również polsko- i obcojęzyczna bibliografia oraz zamieszczony na końcu książki wykaz skrótów ksiąg biblijnych.


Publikację wydawnictwa Koinonia z powodzeniem można nazwać poradnikiem. Zwracając się w prosty i przystępny sposób do współczesnych kobiet (matek dzieci małych i tych, które już są matkami), pokazuje jak żyć, by darować dziecku to, co jest najbardziej wartościowe. Warto pamiętać, że Być mądrą mamą oznacza przekazać dziecku wartości, których stosowanie pozwoli im wciąż iść naprzód i nie zatrzymywać się w drodze. Oby nasze dzieci osiągnęły cel, do którego zmierzają!

Kup książkę Być mądrą mamą

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Być mądrą mamą
Książka
Być mądrą mamą
Alina Wieja
Inne książki autora
Kobieta w ramionach Stwórcy
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Kobieta w ramionach Stwórcy

Czy można dzisiaj być kobietą szczęśliwą i witać kolejny dzień życia z radością? Skąd czerpać siłę na co dzień? Gdzie szukać dla siebie źródła spełnienia...

Pokonać zniechęcenie
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Pokonać zniechęcenie

Każdy z nas nosi w sobie pragnienie cieszenia się życiem. Często stajemy w obliczu wyzwania: jak pokonywać trudności i problemy, które pojawiają się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy