Recenzja książki: California Boy

Recenzuje: Piotr Piekarski

California Boy to poruszająca opowieść o uczuciu dwojga młodych ludzi oraz o łączeniu miłości i pasji.

Dzieciństwo Lizzy naznaczyły bardzo trudne relacje z matką – o wydarzeniach z tego okresu nasza bohaterka wciąż nie potrafi zapomnieć. A jednak się stara, stara się zbudować siebie na nowo, pozbyć się bólu, który dotąd nieodłącznie jej towarzyszył. Chce rozpocząć nowe, szczęśliwe życie. Swoje emocje Lizzy przepracowuje podczas malowania, a ma do tego wyjątkowy talent.

Niezwykłym talentem obdarzony jest również Danny, znakomity hokeista u progu kariery. Sezon, który właśnie rozpoczyna, może zdecydować o jego dalszym losie. O tym, czy odejdzie w zapomnienie i na zawsze pozostanie przeciętniakiem, czy też stanie się sportowcem wybitnym, grającym w najlepszych zespołach na świecie.

Spotkanie tych dwojga zaowocuje narodzinami unikalnej relacji, wyjątkowo dojrzałej, jeśli wziąć pod uwagę wiek Danny’ego i Lizzy. Ale czy sportowiec robiący coraz większą karierę może pozwolić sobie na brak koncentracji? Czy może poświęcać czas na spotkania z partnerką zamiast na trening? Czy Lizzy gotowa jest na wyzwania, z jakimi będzie musiała się mierzyć jako partnerka gwiazdy hokeja? Aby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po powieść Anny Bellon California Boy.

Autorka popularnej serii The Last Regret sięgnęła tym razem po konwencję romansu sportowego. Nie wybrała jednak żadnej z bardzo popularnych w Polsce dyscyplin, lecz hokej – sport stosunkowo mało znany, akcję przeniosła do Minnesoty, Danny jest bowiem graczem drużyny Minnesota Lions. Anna Bellon w pasjonujący sposób szczegółowo opisuje codzienne życie hokeistów i ich bliskich, treningi, codzienność osób należących do drużyny. Nadaje to powieści sporo oryginalności i wiarygodności.

Na pierwszym planie stoją jednak w powieści California Boy bohaterowie i wyzwania, z którymi muszą się mierzyć. Anna Bellon portretuje Lizzy, osobę życzliwą i pogodną mimo bólu, z którym żyje. Autorka pisze o jej przeszłości, motywacjach, przeżyciach i marzeniach. Dzięki temu łatwo zrozumieć tę młodą kobietę, łatwo też się z nią identyfikować i kibicować jej związkowi z Dannym. Ten zaś początkowo całą uwagę poświęca sportowi – wie, że od tego zależy jego przyszłość. Jest skoncentrowany, nie może pozwolić sobie na zmarnowanie szansy, jaką otrzymał od losu. Mocno różni się od wielu swoich kolegów z drużyny.

Relacja Danny’ego i Lizzy jest piękna, bardzo dojrzała. Wspaniale wspierają się wzajemnie, przynoszą sobie ulgę. Doskonale się rozumieją i nie pozwalają, by drobnostki mogły zagrozić ich związkowi. Miłości, która opiera się na przyjaźni, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. I to jednak uczucie przejdzie poważną próbę – inaczej California Boy byłby po prostu powieścią nudną. Danny i Lizzy będą musieli sporo spraw „przepracować”, by móc rozpocząć kolejny etap w życiu. Czy będzie to etap wspólny dla nich obojga? Na to pytanie odpowiada Anna Bellon w swojej powieści.

Powieści bardzo udanej, odpowiednio angażującej i wiarygodnej, w bardzo przystępny sposób poruszającej wiele ważnych tematów. Jest w niej mowa o skomplikowanych relacjach rodzinnych, o traumach z dzieciństwa, wyborach, których codziennie dokonujemy i wyzwaniach, z którymi musimy się mierzyć. California Boy to opowieść o miłości, sporcie – i o miłości do sportu. Wątki związane z hokejem sprawiają, że powieść Anny Bellon mocno wyróżnia się na tle wielu książek należących do tego gatunku. Warto po nią sięgnąć.

Tagi: Romans

Kup książkę California Boy

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce California Boy
Książka
California Boy
Anna Bellon
Inne książki autora
Grzeszne Święta
Anna Bellon 0
Okładka ksiązki - Grzeszne Święta

Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym...

Nigdy więcej
Anna Bellon 0
Okładka ksiązki - Nigdy więcej

Kuba po zakończeniu burzliwego związku nie myślał, że kiedyś poczuje coś więcej do jakiejkolwiek dziewczyny. Rany były zbyt głębokie i wciąż świeże,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy