Recenzja książki: Cena sławy

Recenzuje: Patryk Obarski

Czasem spełnienie marzeń może sporo nas kosztować. Jedna nieopatrzna decyzja może zmienić nasze życie o 180 stopni. Przekonuje się o tym główna bohaterka Ceny sławy, najnowszej powieści Agaty Sobczak.

W Cenie sławy poznajemy Charlie, prowadzącą dość spokojne życie siedemnastolatkę. Choć dziewczyna jest niezwykle utalentowana muzycznie, jej nieśmiałość sprawia, że – poza najbliższymi – nikt nie wie o jej talencie. Dziewczyna nie potrafi także przeciwstawić się dręczycielce, swojej byłej koleżance, co sprawia, że regularnie staje się obiektem kpin i szykan ze strony szkolnej społeczności.

Codzienność Charlie zmienia się, kiedy pod wpływem chwili decyduje się napisać wiadomość do swojego idola – Luke’a Millisa. Dziewczyna jest pewna, że gwiazdor nawet nie zwróci uwagi na jej wiadomość. Tymczasem Luke odpisuje jej, a nawet… zaczyna obserwować ją w sieci!

Dziewczyna, początkowo podekscytowana zawartą relacją, szybko zdaje sobie sprawę z tego, że kontakt ze znanym piosenkarzem może na zawsze odmienić jej życie!

Cena sławy Agaty Sobczak to opowieść o niezwykłej pierwszej miłości. Niezwykłej – bo niczym w znanych bajkach, opowiada o miłości pomiędzy zwykłą dziewczyną a współczesnym księciem z bajki, znanym piosenkarzem młodego pokolenia. Jednak, jak w każdej opowieści o miłości, także i w tej nie brak przeciwności losu i problemów, z którymi zmierzyć muszą się bohaterowie.

W Cenie sławy Agata Sobczak opowiada jednak nie tylko o tym niezwykle ważnym uczuciu. W swojej powieści autorka świetnie pokazuje, czym dla dzisiejszych młodych ludzi jest samotność. Jak pokazuje opowieść o Charlie i Luke’u, fakt posiadania setek polubień pod zdjęciami wcale nie oznacza, że ktoś jest szczęśliwy. Zdobycie popularności w mediach społecznościowych nie równa się bowiem znalezieniu „bratniej duszy", która jest w stanie w pełni nas zrozumieć.

W powieści Agaty Sobczak poruszony zostaje także temat szkolnego bullyingu. Chociaż jest to jedynie wątek poboczny w Cenie sławy, warto zwrócić nań uwagę w czasie lektury. Na przykładzie Charlie świetnie widać, że szkolne znęcanie się często polega na przemocy psychicznej, która prowadzi do problemów w życiu osobistym dorastających młodych ludzi.

Czytelnicy nowej książki Agaty Sobczak szybko przekonają się, że jest to powieść, którą czyta się bardzo szybko. Okładka książki – różowa, nieco naiwna – dobrze oddaje naturę pierwszej miłości. Historia Charlie i Luke’a również bywa słodka, a z całą pewnością jest bardzo krzepiąca – takich historii potrzebuje czasem przecież każdy z nas.

Tagi: bóg

Kup książkę Cena sławy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Cena sławy
Książka
Cena sławy
Agata Sobczak
Inne książki autora
W rytmie nienawiści
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - W rytmie nienawiści

Alvaro i Malia od początku pałają do siebie niechęcią. Gdy okazuje się, że dziewczyna ma grać jako support przed ich koncertami, mężczyzna dokłada wszelkich...

Druga szansa
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Po dramatycznych wydarzeniach, które zmusiły ją do ucieczki i zmiany tożsamości, Venus sądzi, że odnalazła szczęście u boku starszego od niej policjanta...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy