Recenzja książki: Cisza w sieci

Recenzuje: Autor X

„Cisza w sieci” to książka napisana przez Michała Zalewskiego, człowieka, dla którego bezpieczeństwo komputerowe nie jest nauką tylko pasją. Autor od połowy lat 90. jest wybitnym i skutecznym poszukiwaczem błędów w oprogramowaniu, stworzył kilka popularnych narzędzi związanych z bezpieczeństwem. Dzięki jego doświadczeniu książka nie jest jedynie przedstawieniem suchej teorii, jak zdarza się coraz częściej w podobnych publikacjach, a stała się próbą przekazania ciekawych dla czytelnika zagadnień w niebanalny sposób.

Warto podkreślić, że ta pozycja nie dla każdego się nadaje. Jest ukierunkowana na pasjonatów zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci komputerowych i przeznaczona dla profesjonalistów z tej dziedziny. Książka jest w pewnym sensie odskocznią od typowego traktowania kwestii bezpieczeństwa sieci i przedstawia nieco inny obraz tego zagadnienia.

Cisza w sieci” zaczyna się od przedstawienia zagadnień odstraszających zwykłego czytelnika: prezentuje sprawy związane z elektroniką i wstępną analizą sygnałów z urządzeń, które mają posłużyć do ulepszenia generatorów liczb, czy do odczytywania tekstu, jaki użytkownik pisze na klawiaturze. Autor przedstawia technikę „mrugenlampy”. Pojawia się również algebra Boola i wiele innych zagadnień z elektroniki cyfrowej. W dalszej części książki spotykamy omówienia bezpieczeństwa sieci lokalnych i przykrych niespodzianek, czyhających na użytkownika w internecie. Zalewski pisze o technikach skanowania portów, podaje właściwe zastosowania firewalli i sposoby ich rozpoznawania oraz przedstawia wiele innych ciekawych zagadnień.

Muszę przyznać, że książkę czytałem kilkakrotnie, ponieważ jest to bardzo interesująca lektura; jak dla mnie - nawet wciągająca. Publikacja ta pozwoliła mi spojrzeć na parę aspektów mojej pracy z innego punktu widzenia: część uwag przyjąłem z uśmiechem, a niektóre - z przerażeniem i refleksją: jak mogłem zignorować tak oczywiste błędy w temacie bezpieczeństwa sieci... Ale człowiek ciągle się uczy, dzięki „Ciszy w sieci” znalezione błędy udało mi się naprawić. Książka ta jest wartościowa i warta swojej ceny. Serdecznie polecam ją osobom z branży informatycznej.

Kup książkę Cisza w sieci

Zobacz opinie o książce Cisza w sieci
Cisza w sieci
Michal Zalewski
Splątana sieć. Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW
Michal Zalewski0
Okładka ksiązki - Splątana sieć. Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW

Dokładna i wyczerpująca analiza, przygotowana przez jednego z najpoważniejszych ekspertów od bezpieczeństwa przeglądarek Tavis Ormandy, Google Inc. Nowoczesne...