Recenzja książki: Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

W zdrowym ciele zdrowy duch. Przekonał się o tym każdy, komu w sytuacji pogorszenia zdrowia towarzyszyło osłabienie oraz ogólna niechęć. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazał się poradnik Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie, którego treść zaradzi problemom, z jakimi boryka się wiele współczesnych kobiet.

Punktem wyjścia rozważań Sary Gottfried jest stwierdzenie, że przyczyną tycia nie jest przejadanie się, lecz prowadzący do otyłości hormonalny chaos. Wobec powyższego ważne nie jest liczenie kalorii, lecz jakość diety, która powinna być zrównoważona, czyli prowadząca do wyregulowania hormonów (skorygowania zaburzeń hormonalnych) za pomocą zawartości talerza. Drogę do naprawienia niesprawnego metabolizmu (przyczyna odkładania tłuszczu zamiast wykorzystywania go jako paliwa dającego energię) autorka wiąże z siedmioma hormonami: estrogenem, insuliną, leptyną, kortyzolem, hormonami tarczycy, hormonem wzrostu oraz testosteronem. Proponuje reset hormonalny, polegający na wprowadzaniu konkretnych zmian żywieniowych w trzydniowych sekwencjach: wymiana szkodliwej dla metabolizmu żywności na taką, która harmonizuje zaburzone hormony.

Jako wstęp do resetu hormonalnego Sara Gottfried zaleca odpowiednie przygotowanie (ustalenia dotyczące emocji, lista kontrolna, poradnik zakupowy, zmiana nawyków). W rozdziale poświęconym resetom hormonalnym autorka obszernie uzasadnia konieczność wykreślenia z diety mięsa, cukru, owoców, kofeiny, zbóż, nabiału oraz toksyn. Podkreśla, podsuwając sprawdzone zasady, że po upływie dwudziestu jeden dni (siedem trzydniowych sekwencji) można bez obaw wrócić do jedzenia sprzed diety, a także radzi, jak utrzymać uzyskaną wagę ciała, czyli w jaki sposób kontynuować nowy sposób odżywiania.

Publikacja Wydawnictwa Znak spotka się z aprobatą zwłaszcza kobiet, które w miarę upływa lat dostrzegają związane z wiekiem, a doskonale widoczne zmiany związane z ogólnym wyglądem ciała i wagą. Z radością skorzystają one z zawartych w lekturze zaleceń, zasad, wyliczeń, wypunktowań, zestawień, pytań służących autorefleksji (wraz z interpretacją wyników i zapisem punktacji), schematów, tabelek, rysunków, podsumowań, wskazówek umożliwiających wypracowanie praktyk indywidualnych, propozycji ćwiczeń fizycznych i oddechowych, zadań w ramach pracy domowej, zwrotów do recytacji podczas medytacji, praktyk polegających na stosowaniu kolejnych kroków, inspirujących cytatów oraz propozycji suplementów.

Lektura obfituje w treść. Autorka w swoich rozważaniach oparła się nie tylko na wieloletnich doświadczeniach w pracy własnej, ale także posiłkowała się badaniami i spostrzeżeniami psychiatrów, psychologów, endokrynologów, dietetyków oraz lekarzy wielu innych specjalizacji. Podzieliła się z czytelniczkami osobistą opowieścią o walce z wagą, a także przytoczyła świadectwa innych kobiet (Z kartoteki doktor Sary). Przydatne okażą się również łatwe w przygotowaniu przepisy (przyprawione Szczyptą ciekawostek dr Sary) na potrawy uzdrawiające metabolizm: koktajle, napoje, sałatki, zupy, dania główne. Pomocą posłużą również podsumowujące każdy rozdział uwagi końcowe, przykładowe menu, varia i przypisy bibliograficzne (obcojęzyczne).

Po poradnik Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie sięgnąć warto: czytelniczka nie ma właściwie nic do stracenia. Z wyjątkiem wagi.

Tagi: Rodzina i zdrowie

Kup książkę Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dieta 7 hormonów. Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie
Inne książki autora
Sposób na hormony. Jak naturalnie pozbyć się zaburzeń hormonalnych i odzyskać równowagę
Sara Gottfried0
Okładka ksiązki - Sposób na hormony. Jak naturalnie pozbyć się zaburzeń hormonalnych i odzyskać równowagę

Masz kiepski nastrój, czujesz się fatalnie w swoim ciele, jesteś ciągle zestresowana i bez przerwy słyszysz, że to normalne, bo przecież jesteś kobietą...

Reklamy