Recenzja ksi捫ki: Dwa brakuj帷e s這wa

Recenzuje: truskawka2

W szkole z internatem dla niewidomych i niedowidz帷ych zacz掖 si w豉郾ie rok szkolny. Do jednej z klas do陰czy豉 nowa uczennica - Justyna. Dzi瘯i swej energii i pomys這wo軼i zyska豉 spor popularno嗆 w鈔ód nauczycieli i cz窷ci uczniów. Niestety niektóre kole瘸nki zacz窸y by o to zazdrosne. Justyna ma te starcia z niejakim Krzysiem Banasiem. Jednak to nie jedyne zmartwienie dziewczyny. Pewnego dnia nasza bohaterka odkrywa, 瞠 kto jej do plecaka podrzuci kartk – anonim napisany alfabetem Braille'a. Tekst brzmi gro幡ie: Wiem o tobie wszystko. Na tym nie koniec. Co jaki czas znajduje kolejne kartki. Pocz徠kowo jest przera穎na. Jednak okazuje si, 瞠 to, co bierze za gro嬌, to w rzeczywisto軼i fragmenty bardzo lirycznego wiersza. Na jego ko鎍u jest miejsce na dwa brakuj帷e s這wa. Zgadnijcie, jakie?

Chocia akcja toczy si w鈔ód osób cz窷ciowo lub ca趾owicie pogr捫onych w 鈍iecie ciemno軼i, jest tak naprawd pe軟a 鈍iat豉. Zielona od nadziei jak kartki, na których wypisane s kolejne wiadomo軼i. Jak ula do lektury pasuj s這wa z Ma貫go Ksi璚ia: Dobrze si widzi tylko sercem. Najwa積iejsze jest niewidoczne dla oczu.

dr Kalina Beluch

Kup ksi捫k Dwa brakuj帷e s這wa

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Dwa brakuj帷e s這wa
Ksi捫ka
Dwa brakuj帷e s這wa