Dyscyplina na całe życie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza
Data wydania: 2012-03-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-924003-9-4
Liczba stron: 320

Ocena: 0 (0 głosów)

Recenzja: Dyscyplina na całe życie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Postępowanie człowieka w dużej mierze zależy od zasad wpojonych mu w dzieciństwie. Nie da się zaprzeczyć, że osiągnięcia wieku dorosłego to między innymi owoce wkładu włożonego przez rodziców, wychowawców, nauczycieli, instruktorów i terapeutów. Praca własna każdego z nas w połączeniu z tym, co otrzymaliśmy w dzieciństwie, przynosi konkretne efekty. Doskonały przewodnik Dyscyplina na całe życie odnosi się do praktycznej strony życia dzieci i młodzieży, którym – jak pokazują badania i obserwacje – brakuje przede wszystkim zdyscyplinowania, przejawiającego się posłuszeństwem oraz odpowiedzialnymi zachowaniami.

 

Specjalizujący się w problematyce rodzinnej Ray Guarendi podaje rodzicom – wprost na dłoni – trafny pomysł na najlepszy prezent, jaki warto podarować swoim dzieciom. Uczy czytelników skutecznych metod zwalczania młodzieńczego kryzysu, charakteryzującego się szeroko pojętymi przejawami buntu oraz przekonania o zawsze posiadanej racji. Wiedza zawarta w publikacji jest bogata, specjalistyczna, poparta wynikami wieloletnich spostrzeżeń i doświadczeń autora. Pomysły praktyczne stanowią fachowe uzupełnienie rozważań teoretycznych.

 

Książka Dyscyplina na całe życie jest przewodnikiem przeznaczonym dla wszystkich – bez wyjątku – rodziców. Ray Guarendi, w trosce o nich samych oraz o przyszłość młodego pokolenia definiuje dyscyplinę jako miłość wyrażoną w działaniu. Stanowiąc podstawę dla moralności i charakteru człowieka, dyscyplina rozumiana jest jako sposób postępowania, w którym nałożone ograniczenia bezwzględnie muszą być poparte konsekwencjami. Bez nich mało prawdopodobne jest, by dziecko zostało odpowiednio przystosowane do życia w społeczeństwie. Stanowiąc największy problem matek i ojców, zagadnienie to należy do zadań priorytetowych.

 

W każdym z dziesięciu rozdziałów zostały zamieszczone pytania postawione przez rodziców. Wszystkie dotyczą osobowości dziecka, jego zachowań, relacji z otoczeniem, sposobu reagowania w poszczególnych sytuacjach, komunikacji, autorytetu, problemów szkolnych i wielu jeszcze innych, ważnych zagadnień. Każde z rodzicielskich pytań doczekało się wyczerpującej odpowiedzi. Autor w całkowicie przystępny sposób wyjaśnia powody takich czy innych zachowań, proponuje konkretne metody postępowania w różnych sytuacjach, zachęca do systematyczności w wyciąganiu konsekwencji, a także zaleca dalekowzroczność związaną z przyszłością synów i córek.

 

Książka napisana jest w sposób bardzo ciekawy. Myśli szczególnie warte zapamiętania zostały zapisane pogrubionym drukiem, natomiast fragmenty rodzicielskich listów – kursywą. Podstawowe prawdy o dobrej dyscyplinie wypunktowano w zakończeniu. Lektura jest obowiązkową dla każdego rodzica. Może przynieść tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Wystarczy rzut oka na okładkę, by przekonać się, jak potężne pokłady dyscypliny tkwią w uśmiechniętej dziewczynce w kimonie – symbolu bezwzględnego posłuszeństwa, samozaparcia, wyrzeczenia oraz poświęcenia aż do granic wytrzymałości. Przykład ten niech będzie zachętą dla rodziców, starających się wychować swoje dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi.

Tagi: Dyscyplina na całe życie, Dyscyplina na całe życie recenzja, Dyscyplina na całe życie książka, dr Ray Guarendi Dyscyplina na całe życie, dr Ray Guarendi recenzja, dr Ray Guarendi książka, dr Ray Guarendi

Kup książkę Dyscyplina na całe życie

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dyscyplina na całe życie
Reklamy