Recenzja książki: Gabinet luster

Recenzuje: truskawka2

To miał być beztroski rodzinny piknik. Niestety, stał się koszmarem. Czteroletnia Ada bawi się ze starszym bratem Igorem w chowanego. Niestety, chłopak znika bez śladu.

Mija 20 lat. Losy Igora wciąż pozostają nieznane. Pewnego dnia dorosłej już Adzie ktoś podrzuca kopertę z jej dziecięcym rysunkiem. Jednym z serii, które tworzyła, próbując uporać się z traumą po zniknięciu brata. Kobieta wraca więc do rodzinnej miejscowości, gdzie wciąż mieszka jej matka. Ta jednak nie wie o niczym. Może pomoże więc dziennikarz, który kiedyś bezskutecznie prowadził śledztwo? Jak się okazuje, jemu też ktoś podrzucił rysunek. Kto prowadzi tę dziwną grę? I co stało się z Igorem?

Gabinet luster Przemysława Żarskiego to smutna opowieść o tym, jak długie cienie na teraźniejszość mogą rzucać traumy z przeszłości.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Gabinet luster

Zobacz opinie o książce Gabinet luster
Gabinet luster
Przemysław Żarski
Blizna
Przemysław Żarski 0
Okładka ksiązki - Blizna

Po każdej traumie zostaje blizna… W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej...

Cierń
Przemysław Żarski0
Okładka ksiązki - Cierń

W styczniowy wieczór w pobliżu kapliczki i metalowego krzyża śledczy znajdują rozkopany dół, a w nim ludzkie kości. Kilka dni później...

Słowa były zbędne. Ada uświadomiła sobie, że przeszłość skrywa przed nią więcej tajemnic, niż ona zdoła udźwignąć. Zapadała się w grząskim bagnie półprawd i niedomówień. Kłamstwa i lęki wypływały powoli na powierzchnię, ale nadal coś gniło na dnie.

Zawsze pragnęła być kimś innym. Zrzucić uwierający ją pancerz, zamienić się z przypadkowo napotkanymi ludźmi. „Rodzina, miłość, bliskość”. Te słowa nic nie znaczyły. Ich definicje stały w kontrze do pustki, którą ją przepełniała.