Quantcast

Recenzja książki: Gorzki smak marzeń

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czasem w najgorszym momencie naszego życia pomóc może jedynie osoba, która dzieli problemy podobne do naszych. Przekonuje się o tym bohaterka najnowszej książki Anety Krasińskiej Gorzki smak marzeń. Nowa książka polskiej autorki to opowieść o radzeniu sobie ze stratą i odnajdywaniu sensu życia.

Życie Laury wali się jak domek z kart po tym, gdy Igor, jej narzeczony, w ciężkim stanie trafia do szpitala. Mimo zaangażowania lekarzy, mężczyzny nie udaje się uratować, a będącej w szoku Laurze nie dane jest pożegnać się z ukochanym.

Kobieta nie może otrząsnąć się po stracie, coraz częściej sięga po alkohol i nie pozwala, by inni pomogli jej wyjść na prostą. Kiedy zaś, pogrążona w żalu, powraca do domu, w którym mieszkała wraz z Igorem, okazuje się, że jest on zamieszkany przez… dziką lokatorkę.

W czasie jej nieobecności do domu wprowadza się Nicole, nastoletnia uciekinierka, która twierdzi, że jest córką zmarłego. Laura początkowo nie może uwierzyć w to, że jej narzeczony miał dziecko z inną kobietą. Jednak mimo braku dowodów coś każe jej uwierzyć nastolatce.

Nicole prosi o pomoc, jednak czy Laura będzie w stanie jej udzielić? I czy pogrążona w żałobie kobieta zniesie kolejne problemy w swoim życiu?

W Gorzkim smaku marzeń autorka pokazuje, że prawdziwe życie nie przypomina przesłodzonych historii rodem z romansów. Zamiast tego nierzadko bywa cierpkie, na co wskazuje już tytuł nowej powieści Anety Krasińskiej.

Czas leczy rany – mówi stare przysłowie. Bywa, że rany te goją się bardzo wolno. Doskonale wie o tym główna bohaterka powieści, Laura, która stara się pogodzić ze stratą ukochanego. Aneta Krasińska pokazuje, jaką drogę musi przejść bohaterka po śmierci najbliższej osoby. Z drugiej strony przybliża opowieść o nastolatce, która postanawia zawalczyć o własne życie. Nicole ryzykuje, czyni to jednak po to, by móc wreszcie być szczęśliwą. Ostatecznie okazuje się, że różne jak ogień i woda bohaterki potrzebują się wzajemnie, by móc rozwiązać życiowe problemy. 

Aneta Krasińska z dużą wrażliwością i bardzo przystępnie pisze o sprawach naprawdę poważnych. Gorzki smak marzeń stanowi świetny przykład dobrej literatury obyczajowej. Życiowe problemy bohaterów nie są przerysowane, kolejne zdarzenia z życia Laury oraz Nicole przykuwają uwagę czytelnika i wzbudzają jego zainteresowanie kolejnymi rozdziałami.

Gorzki smak marzeń to lektura pokazująca, że czasem trzeba podjąć odważne decyzje, by wyrwać się z zaklętego kręgu. Nie wolno jednak się poddawać, bo tylko determinacja i samozaparcie sprawiają, że jesteśmy w stanie zmienić coś w naszym życiu.

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Gorzki smak marzeń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Gorzki smak marzeń
Książka
Gorzki smak marzeń
Aneta Krasińska
Inne książki autora
Słodki smak marzeń
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Słodki smak marzeń

Laura Kosińska wyjeżdża z rodzinnej wioski na studia do Warszawy i tu postanawia się osiedlić. Podejmuje pracę w agencji reklamy prowadzonej przez apodyktyczną...

Odroczone nadzieje
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Odroczone nadzieje

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy