Za g這sem mi這軼i

Ocena: 5.5 (2 g這s闚)

Gdy jeden krok w z陰 stron niszczy wszystko…
Luiza z trudem 陰czy prac i studia dziennikarskie. Pracowita i sumienna dziewczyna ze zdumieniem patrzy na nowych znajomych, kt鏎ym wszystko przychodzi bez trudu. Gdy nieporozumienie rozdziela przyjaci馧, a na horyzoncie pojawia si interesuj帷y ch這pak, Luiza traci dla niego g這w. Wraz z now mi這軼i wszystko si zmienia, a szcz窷cie nareszcie zaczyna si u鄉iecha. Tylko czy sielanka mo瞠 trwa wiecznie? Czy w imi mi這軼i Luiza porzuci marzenia? Czy stawi czo豉 manipulacjom i k豉mstwom? Czy zdo豉 dostrzec swoje potrzeby i upomnie si o nie?
Mi這嗆 – najwi瘯sza si豉. Kiedy jednak przytrafi si komu zbyt m這demu, naiwnemu… mo瞠 pokaza inn twarz. Co si wydarzy, gdy przez ni stracisz ocen sytuacji? Kiedy – w najlepszej wierze - dasz si uwik豉 w sie k豉mstw? Co ci wtedy ocali? To trzymaj帷a w napi璚iu opowie嗆 o wielkiej sile niew豉軼iwej mi這軼i. Polecam! Agnieszka Lis
Obowi您kowa lektura dla wszystkich kobiet wkraczaj帷ych w doros這嗆. To m康ra i pouczaj帷a historia pe軟a emocji i zaskakuj帷ych zwrot闚 akcji. Polecam. Izabella Fr帷zyk

Informacje dodatkowe o Za g這sem mi這軼i :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-18

wi璚ej

Kup ksi捫k Za g這sem mi這軼i

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Za g這sem mi這軼i - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-09-18, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

To moje kolejne spotkanie z tw鏎czo軼i autorki. Przeczyta豉m wi瘯szo嗆 ksi捫ek Pani Anety i ka盥a mi si bardzo podoba豉, dlatego te nie mog豉m przej嗆 oboj皻nie obok powie軼i "Za g這sem mi這軼i", kt鏎a zainteresowa豉 mnie swoim opisem i urzek豉 ok豉dk. Stylistyka i j瞛yk jakim pos逝guje si autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia 瞠, ksi捫k czyta si niesamowicie szybko. Mi zapoznanie si z histori Luizy zaj窸o jeden wiecz鏎 i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaanga穎waniem 郵edzi豉m jej losy. Fabu豉 zosta豉 w interesuj帷y oraz bardzo 篡ciowy spos鏏 nakre郵ona, przemy郵ana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie naprawd 鈍ietnie i prawdziwie wykreowani, to postaci, kt鏎e tak jak my pope軟iaj b喚dy, post瘼uj pod wp造wem emocji dlatego tak 豉two si z nimi uto窺ami w wielu przypadkach, podzielaj帷 podobne bol帷zki i dylematy moralne. Zaczynaj帷 czyta t histori my郵a豉m, 瞠 b璠zie to do嗆 spokojna opowie嗆 z jakim drobnym elementem dramatu, jednak zag喚biaj帷 si coraz bardziej w losy Luizy okaza這 si, 瞠 to z czym przychodzi si jej mierzy jest trudne, bolesne i momentami rozrywaj帷e serce. Luiza od pierwszych chwil zaskarbi豉 sobie moj sympati, by豉m pod wra瞠niem jej determinacji i wytrwa這軼i, mocno kibicowa豉m Luizie w jej marzeniach i planach, jednocze郾ie bardzo jej wsp馧czu豉m sytuacji w jakiej si znalaz豉 i wielokrotnie mia豉m ochot "wej嗆" do tej ksi捫ki i przytuli, wesprze g堯wn bohaterk, zapewniaj帷 i licz帷 na to, 瞠 ju teraz wszystko b璠zie dobrze. Ta historia wywo豉豉 we mnie lawin skrajnych emocji, autorka w swojej powie軼i porusza wiele wa積ych, trudnych, 篡ciowych i ponadczasowych problem闚 dzisiejszego spo貫cze雟twa, kt鏎ych tak naprawd mo瞠 do鈍iadczy ka盥y z nas. Aneta udowadnia, 瞠 pozory czasami naprawd mog bardzo myli, a to co jest najwa積iejsze w budowaniu zwi您ku i przysz這軼i to szczero嗆, zaufanie oraz szacunek do drugiego cz這wieka. Ta historia z pewno軼i sk這ni nie jedn osob do g喚bszych przemy郵e. Jak na szpilkach wyczekuj ju, kontynuacji "Za g這sem mi這軼i", jestem szalenie ciekawa jak dalej potoczy si historia Luizy i z czym przyjdzie si jej jeszcze mierzy. Polecam!

Avatar u篡tkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-08-05, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2023,

Pamietacie, jak pragn瘭i軼ie szybko dorosn望, mie wreszcie osiemna軼ie lat i dow鏚 osobisty w kieszeni? Okres studi闚 to pi瘯ny czas w 篡ciu m這dego cz這wieka, kt鏎y ma g這w pe軟 marze, plan闚 i wizji tego, jak by chcia, 瞠by wygl康a豉 jego przysz這嗆. Jednocze郾ie z drugiej strony mo瞠 poci庵a za sob wiele pokus, z造ch wybor闚 z ich konsekwencjami. Osoba, kt鏎a dopiero wkracza w doros這嗆, bez do鈍iadczenia, nierzadko naiwna, mo瞠 wpa嗆 w pu豉pk zdobycia 豉twych, szybkich pieni璠zy, z kt鏎ej ci篹ko b璠zie si wypl徠a.

"Marzenia nie s po to, by sta造 zakurzone na p馧ce. Nawet je郵i nie mo瞠 ich w pe軟i zrealizowa, warto pr鏏owa i嗆 do przodu. Ka盥y krok to sukces."

I tu poznajemy Luiz. Oczywi軼ie nie mog這 zabrakn望 w徠ku mi這snego. Jednak wcale nie cukierkowatego, jakby鄉y mogli si spodziewa. Sprawc ca貫go zamieszania okazuje si by Grzegorz. Dziewczyna, jak zreszt wi瘯szo嗆 innych w jej wieku, idealizuje ten zwi您ek. Wierzy, 瞠 to ten jedyny, na zawsze. Ale, jak wiemy mi這嗆 bywa 郵epa. Nie zauwa瘸 niepokoj帷ych sygna堯w, p騧niej k豉mstw.

Aneta Krasi雟ka w interesuj帷y, a przede wszystkim autentyczny spos鏏 przedstawi豉 wszystkie rozgrywaj帷e si wydarzenia. Widzimy, jak 豉two mo積a wpa嗆 w k這poty i jak trudno jest si z nich wygrzeba. Bliscy r闚nie w tym siedz. Ale niezwykle wa積a jest pomoc. Luiza podejmie walk, ale czy starczy jej na tyle si造 i determinacji, by wyj嗆 z opresji obronn r瘯? Czy zdob璠zie si na gest wybaczenia? I czy w og鏊e ten kto na to zas逝guje?

"Zrobi豉 du篡 wdech i zatrzyma豉 powietrze. Mia豉 wra瞠nie, 瞠 jej my郵i buzuj, nie mog帷 si wydosta na zewn徠rz niczym wstrzymywany oddech. Po raz pierwszy do鈍iadczy豉 uczucia, 瞠 czego pragnie, a jednocze郾ie panicznie si tego boi. Musia豉 zdecydowa."

Trudy codzienno軼i, potkni璚ia, upadki, rozczarowanie, zawiedzione zaufanie, niemoc, bezradno嗆, 瘸l do losu - b璠ziemy obserwowa to, w jaki spos鏏 zmienia si posta Luizy. Osobi軼ie bardzo jej kibicowa豉m, wzrusza豉m si i prze篡wa豉m wszystko to, czego do鈍iadcza豉.

"Za g這sem mi這軼i" to 篡ciowa, pe軟a emocji powie嗆 o mi這軼i, marzeniach, manipulacjach, sieci k豉mstw i walce o siebie i swoj przysz這嗆. To ksi捫ka dla ka盥ej m這dej kobiety. Korzystajcie z m這do軼i, bo to wspania造 czas w 篡ciu ka盥ego cz這wieka. Ale niech prowadzi Was rozs康ek. I nie zapominajcie przy tym o swoich warto軼iach, potrzebach oraz marzeniach!

Recenzje miesi帷a
Szkielet