Recenzja książki: Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ

Recenzuje: Danuta Szelejewska

W prawidłowych relacjach międzyludzkich nie może zabraknąć wartościowych zachowań, a tych trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dobrze o tym wiedziała Lilka, która w książeczce Jak nauczyć Smoka mówić dziękuję zachęca małego czytelnika, by i on nauczył się wyrażać swoją wdzięczność wobec innych.

Smok ma dzisiaj urodziny. Jego przyjaciółka, Lilka, zadbała o uroczystą oprawę i przygotowała urodzinowe przyjęcie. Co za niespodzianka! Goście nie zawiedli: bez ociągania przybył pies pani Róży – Tobi, miejscowy kot Raptus oraz mieszkający na jabłoni ptaszek Śmiguś. Zjawiło się też mnóstwo dzieciaków. W domu Smoka zapanowała odświętna atmosfera: girlandy, baloniki, czerwone wstążeczki, pięknie nakryty stół. A na stole same pyszności – pizza, tort, czekoladowe babeczki, malinowe kulki i świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Życzeniom nie ma końca. No i te prezenty! Smok rozrywa pazurami kryjące je ozdobne papiery, słucha urodzinowych życzeń, przytula gości, pożera całą pizzę i wypija sok. Wreszcie ociera pyszczek i biegnie pograć z Tobim w piłkę. Lilka jest coraz bardziej zmartwiona. Czy Smok naprawdę nie wie, że należy okazać wdzięczność za wszystko, co otrzymał od przybyłych na jego urodziny gości? Czy w końcu nauczy się mówić: dziękuję? Lektura wszystko wyjaśni.

Książeczka Jak nauczyć Smoka mówić dziękuję jest jedną z ośmiu w serii Jak nauczyć Smoka. Autorzy w sposób jasny, prosty i przejrzysty zwracają się do przedszkolaków, zapraszając ich do udziału w przyjęciu urodzinowym. Opisują sytuację znaną dziecku z codziennego życia po to, by łatwiej było mu zrozumieć i zapamiętać, że miłe słowa oraz przyjazne gesty sprawiają, że kontakty z bliskimi coraz bardziej się zacieśniają. Pouczający tekst został zobrazowany zabawnymi, kolorowymi i niezwykle sympatycznymi ilustracjami autorstwa Anny Làng. Niewielki format publikacji Wydawnictwa Jedność (poręczny dla dziecka), twarda okładka i takie same kartki utrudniają zniszczenie. Wszystko to sprawia, że dziecko chętnie i często będzie sięgać po książeczkę, co winno być wykorzystane przez rodziców (wspólne rozmowy, nauka poprzez zabawę).

Niewielka książeczka sprawi dziecku wielką radość.

Kup książkę Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ

Zobacz opinie o książce Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ
Atlas świata
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Atlas świata

Podróż przez wszystkie kontynenty, w czasie której dzieci poznają różne środowiska, rośliny i zwierzęta, dowiedzą się więcej o klimacie Ziemi, najciekawszych...

Egipt 1:1 mln - mapa Marco Polo
Opracowanie zbiorowe0