Quantcast

Recenzja książki: Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Umiejętność przepraszania jest cechą bardzo potrzebną. Ten, kto wyrządził komuś krzywdę, wypowiadając słowo przepraszam nie tylko wyraża swój żal, ale również sprawia, że smutek osoby skrzywdzonej staje się mniejszy. Czy znany czytelnikowi z innych tomików serii smoczy przyjaciel Lilki wypowie w końcu to magiczne słowo? Wszystko się wyjaśni po lekturze książki Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam.

Smok z Lilką sprzątają pokój. Razem zbierają z podłogi zabawki i wkładają je do skrzyni. Gdy Smok schylił się, by podnieść leżącą pod oknem lalkę Lilki, Rózię, ogonem zahaczył o stolik nocny i zrzucił lampkę. Podstawa lampki pękła, a żarówka nie świeci. Co za pech! Lilka jest smutna. Smok też jest smutny. Nic jednak nie mówi, tylko patrzy i milczy. Przecież to nie jego wina, że ma długi ogon. Nie jest też jego winą, że lalka Lilki leżała pod oknem i musiał się po nią schylić. Przecież nie potrącił stolika specjalnie! Gdyby wiedział, że tak się stanie, na pewno złapałby lampkę w locie. Smok nadal patrzy smutnym wzrokiem. I milczy. Na dodatek jeszcze tak głośno kichnął, zionąc ogniem, że wszystkie kartki książki trzymanej przez Lilkę zrobiły się czarne. Lilka jest coraz bardziej zmartwiona. Czy Smok naprawdę nie wie, że należy okazać skruchę za szkody, które wyrządził? Czy w końcu nauczy się mówić: „przepraszam"? Lektura wszystko wyjaśni.

Książka Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam jest jedną z ośmiu w serii Jak nauczyć Smoka. Dzieciom przedszkolnym spodoba się opowiedziana historyjka: zrozumiała treść, proste dialogi oraz zabawne, kolorowe i niezwykle sympatyczne ilustracje autorstwa Anny Làng są w stanie rozbudzić dziecięcą ciekawość, wzmocnić wyobraźnię oraz zachęcić do szukania rozwiązań. Mali czytelnicy, ponieważ sami nieraz doświadczyli smutku, zrozumieją nie tylko przygnębienie Lilki, ale również to, że krzywda wyrządzona innym wymaga konkretnej reakcji (w tym przypadku bezwzględnie potrzebne jest „magiczne” słowo – przepraszam). Niewielki format publikacji Wydawnictwa JupiJo jest poręczny dla dziecka, natomiast twarda okładka i takie same kartki utrudniają zniszczenie. Pouczająca treść stanowi doskonałą pomoc dla rodziców (wspólne rozmowy, nauka poprzez zabawę).

Warto wspomóc rozwój dziecka, ofiarowując mu książkę Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam.

Tagi:

Kup książkę Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM
Książka
Inne książki autora
Widia i korona elfów
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Widia i korona elfów

Kiedy zaginęła drogocenna korona królowej, mieszkańcy Przystani Elfów byli przekonani, że ukradła ją Widia. Widii nikt specjalnie nie lubił, zawsze były...

Psi Patrol. Wyzwania dla malucha. Poznajmy alfabet!
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Wyzwania dla malucha. Poznajmy alfabet!

Kolejne wyzwania dla malucha! Ruszamy do akcji! Poznaj alfabet razem z Psim Patrolem. Czy znasz inne wyrazy na literkę A? Powiedz cały alfabet razem z...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy