Recenzja książki: Jasnowidz Jackowski

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy nasz los jest z góry zaplanowany przez wyższe siły? Czy da się dzięki własnej intuicji pomagać innym? Na te pytania w swojej książce stara się odpowiedzieć Przemysław Lewicki.

Jasnowidz Jackowski jest jednym z najpopularniejszych polskich specjalistów od parapsychologii. W swojej karierze zajmował się nie tylko sprawami błahymi, ale także pomagał przy rozwiązywaniu głośnych zagadek kryminalnych ostatnich lat. 

Mimo wielu sukcesów na koncie i wdzięczności wielu klientów, wciąż wiele osób nie traktuje jasnowidza poważnie. Niektórzy uważają, że jest szarlatanem i oszustem, inni uznają go za wariata. Mimo długoletniego doświadczenia i współpracy z policją w całej Polsce, sami stróże prawa rzadko przyznają się do korzystania z pomocy jasnowidza. Dlaczego? 

W najnowszej publikacji Przemysław Lewicki przedstawia historię Krzysztofa Jackowskiego z wielu różnych perspektyw, próbując jak najlepiej zrozumieć fenomen jasnowidza z Człuchowa. 

Krzysztof Jackowski jest jedną z najbardziej charakterystycznych osób w Polsce, które zajmują się jasnowidzeniem, a w szerszym ujęciu – parapsychologią. Chociaż Polacy zdają się być podzieleni wobec tego, czy warto wierzyć w zdolności jasnowidza, jedno jest pewne – Jackowski wciąż wzbudza kontrowersje. 

W swojej książce dziennikarz Przemysław Lewicki przepytuje popularnego jasnowidza zarówno o sprawy osobiste, jak i zawodowe. Czytelnicy poznają zatem młodość Jackowskiego, czas wkraczania przez niego w dorosłość i jego pierwsze kroki w fachu jasnowidza. Lewicki stara się w obiektywny sposób podejść do tematu, pytając zarówno o znane, udane wizje, jak i te, które przyniosły jasnowidzowi sporo trosk. Dzięki trafnym pytaniom, poznajemy wiele spraw z przeszłości Krzysztofa Jackowskiego oraz dowiadujemy się wiele na temat sposobu pracy popularnego jasnowidza. 

Autor książki próbuje także rozmawiać z osobami, które w przeszłości miały styczność z jasnowidzem. O jego działalność podpytuje ludzi, którzy o sprawach zaginięć powinny wiedzieć najwięcej – pracowników policji. Ci jednak często wypierają się współpracy z Jackowskim, chociaż – jak przyznaje jasnowidz – otrzymał on w swojej karierze kilka podziękowań od funkcjonariuszy. W nowej książce pojawiają się także pytania dotyczące polityki Polski oraz wątki związane ze znajomością Krzysztofa Jackowskiego oraz Andrzeja Leppera. 

Co ciekawe, w publikacji znajdziemy również stosunkowo aktualne pytania dotyczące epidemii koronawirusa. Lewicki sprawnie żongluje tematami w wywiadzie-rzece, a jego rozmówca okazuje się kimś znacznie więcej niż jedynie „sprzedawcą niesprawdzonych teorii”.

Jednocześnie autor książki nie narzuca czytelnikom własnego zdania. Stara się po prostu obiektywnie przybliżyć sylwetkę swojego rozmówcy. Lewicki daje czytelnikom możliwość wyrobienia własnego zdania na temat działalności Jackowskiego. 

Książka Jasnowidz Jackowski to ciekawa publikacja, dzięki której dowiadujemy się bardzo wiele na temat Krzysztofa Jackowskiego. Jest to z całą pewnością lektura obowiązkowa dla tych, którzy zastanawiają się, czy intuicja jasnowidza z Człuchowa to prawda, czy mit.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Jasnowidz Jackowski

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jasnowidz Jackowski
Książka
Jasnowidz Jackowski
Przemysław Lewicki