Recenzja książki: Kacper

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy prawdziwa miłość może połączyć ze sobą osoby pochodzące z dwóch różnych światów? I czy związek, w którym nieoczekiwanie pojawia się ktoś trzeci, ma szansę na przetrwanie? Odpowiedzi na te pytania odnaleźć można w najnowszej powieści Gabrieli Gargaś Kacper (Skarpa Warszawska).

recenzja Kacper

Główną bohaterką najnowszej powieści bestsellerowej pisarki jest Ksenia. To kobieta, której życie nie rozpieszczało – przed laty nie tylko straciła ukochaną pracę, ale także kontakt z własną córką, która w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła. Teraz zaś cios prosto w serce zadał jej mąż, zostawiając ją dla młodszej.

W tej sytuacji Kseni nie pozostaje nic innego, jak tylko rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. To właśnie tam nieoczekiwanie poznaje Kacpra – przystojnego, młodszego od niej komandosa. Chociaż Ksenia nie zamierza się angażować, szybko okazuje się, że fascynacja przypadkowo spotkanym mężczyzną przeradza się w relację, która pomaga jej wyjść z dołka i na nowo zrozumieć swoją wartość.

Jednak za każdym z nas podąża przeszłość. I, prędzej czy później, tajemnice oraz niedomknięte sprawy w końcu nas dopadną. Czy zaszkodzi to, czy raczej wzmocni nieśmiało kiełkujące uczucie między Ksenią a Kacprem?

O ponownym zaufaniu, o miłości, ale także o umiejętności radzenia sobie z życiowymi zmianami w nowej powieści Kacper pisze Gabriela Gargaś. To interesująca opowieść, która pokazuje, w jak odmienny sposób te same wydarzenia mogą postrzegać różni ludzie.

W Kacprze poznajemy nie tylko historię Kseni oraz tytułowego bohatera, ale też jeszcze jednej postaci znaczącej dla fabuły powieści. Gabriela Gargaś prowadzi narrację w sposób dwutorowy, co jakiś czas – niczym okiem filmowej kamery – przenosząc nas od jednego do drugiego bohatera i podążając za nim.

Chociaż na okładce Kacpra zobaczyć możemy muskularnego mężczyznę, opowieść Gabrieli Gargaś tak naprawdę skupia się na silnych kobietach, które muszą przetrwać najtrudniejsze momenty w swoim życiu. Czasem zaś muszą pogodzić się z tym, że pozostają bezradne wobec tego, co zaplanował dla nich los. Trwają więc dzielnie, i choć czasem mają momenty słabości, to przede wszystkim pragną tego co najlepsze dla swoich najbliższych.

Gabriela Gargaś stawia wyzwanie także przed Kacprem. Komandos, który do tej pory wiódł kawalerski żywot, teraz – za sprawą kobiet pojawiających się w jego życiu – po raz pierwszy będzie musiał udowodnić swoją męskość w inny sposób niż siłą stosowaną w wojsku. Autorka w Kacprze pokazuje, że oprócz tego, kim jesteśmy na zewnątrz, liczy się przede wszystkim to, jakimi ludźmi jesteśmy wobec siebie wzajemnie; czy potrafimy się o siebie nawzajem troszczyć i brać odpowiedzialność za własne czyny.

Kacper Gabrieli Gargaś to książka, w której poruszane są bardzo trudne tematy, lecz fabuła podana jest w sposób niezwykle przystępny. To sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością, choć podczas lektury nie zabraknie też wzruszeń.

Tagi: romans

Kup książkę Kacper

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kacper
Książka
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Inne książki autora
Wybacz mi
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wybacz mi

Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata... Ale to wszystko...

Eryk i Mela poznają świat. Poszukiwacze przygód
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Eryk i Mela poznają świat. Poszukiwacze przygód

Niezwykłe przygody Eryka, Meli i ich przyjaciół! Eryk i Mela zapraszają do przeżycia cudownych chwil z ich przyjaciółmi i rodziną. Szalone pomysły...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy