Kacper

Czy w świecie pełnym różnic jest miejsce na uczucia? On – Kacper – żołnierz jednostki specjalnej stacjonującej we Francji. Jego codzienność to przedzieranie się przez dżunglę w Gujanie Francuskiej, odbijanie zakładników, rozbijanie szajek przemytników. Życie żołnierza to jego praca i pasja. Ona – Ksenia – kobieta po przejściach. Skrywa w swoim sercu nie tylko ból i cierpienie po stracie, ale także tajemnicę, której nikomu nie wyjawia. Różni ich wszystko. Połączy ich miłość. Życie nie jest jednak bajką. Przeszłość Kacpra da o sobie znać, a skrywane przez Ksenię tajemnice wyjdą na jaw… Czy tych dwoje będzie potrafiło na nowo sobie zaufać? Czy miłość potrafi wszystko wybaczyć? Czy oprócz miłości do stworzenia dobrego związku potrzeba czegoś więcej?

Informacje dodatkowe o Kacper:

Tytuł: "Kacper"
Autor: Gabriela Gargaś
Data premiery: 07.09.2022r.
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Znacie książki Gabrieli Gargas? Jaka jest Waszą ulubiona?
"Kacper" - jeżeli ktoś wybierałby książki sugerując się tylko okładką i tytułem, to tutaj pomyliłby się w 100%...
Na okładce mamy świetnie zbudowanego mężczyznę, zapewne to tytułowy Kacper 😁 a w środku... Tyle się działo, że nawet nie wiem od czego zacząć!
Wiem jedno-ta powieść porusza czytelnika... szkoda tylko, że tak szybko się skończyła, bo uważam że że niektóre wątki powinny być bardziej rozwinięte, ale po kolei:
* tytułowy Kacper - to żołnierz jednostki specjalnej. Wyjeżdża do Francji, by przedzierać się przez dżunglę w Gujanie Francuskiej. Ma bardzo niebezpieczną pracę.
* Ksenia - mąż zostawił ją i odszedł do młodszej. Jej córka zaginęła...popełniła samobójstwo? Nikt nie wie, co tak naprawdę się stało...
*Żaneta - samotna matka. Jej syn Kubuś jest cudownym dzieckiem! Ona zaś... cierpi na nieuleczalna chorobę. Co po jej śmierci stanie się z Kubusiem?
*Lila - przyjaciółka Żanety. Pozytywna postać. Potrafiła ją zawsze ustawić do pionu :)
Prócz tych głównych postaci jest jeszcze pełno drugoplanowych jak sąsiadka Ksenii, mama Żanety, mąż Ksenii, jego kochanka, klient ze sklepu itp.
No i... chciałabym rzec, że nie wiem dlaczego ta powieść akurat ma taki tytuł 🤷‍♀️
W tej książce jest pełno emocji! Naprawdę wiele się dzieje.
Kacper to w porządku mężczyzna... naprawdę go polubiłam!
Za to Ksenia.. ehh.. ja wiem, że życie jej się zawaliło, ale kurcze niezbyt jakoś mnie do siebie przekonała. Za to Kubuś i Żaneta - świetnie wykreowane postacie:)
Relacja Kacpra i Ksenii... też mnie zastanawia🙈 jakoś coś mi tu nie grało... niby miłość, uczucie....A jakoś tak za dużo wszystkiego wokół nich.
Wiem, że czasami w życiu dużo się dzieje i za dużo spada na nas wszystkiego w jednym momencie. Tak było właśnie w przypadku tej dwójki. Za dużo wszystkiego w jednym czasie...
Niemniej... emocje towarzyszyły mi od początku aż do końca i aż żałuję, że nie ma dalszych losów niektórych bohaterów. Naprawdę szkoda🥺
Jeżeli macie w planach tego Pana to polecam! Jest to dobra pozycja, a niektóre dialogi autorki jak zawsze powalają na kolana 😁🙈 (pomimo tego emocje jednak biorą górę!)

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-09-25, 2022,

Kacper to dobra pozycja na pochmurną niedzielę.

"Czas leczy rany. Powinniśmy o tym wiedzieć. Czas pozwala zapomnieć. Czas przyzwyczaja do bólu. Czas ..."

Ksenia po 21 latach małżeństwa jej mąż zostawia ją dla młodszej. świat, który brała za pewną rutynę legł w gruzach. W wieku trzydziestu ośmiu lat musi zaczynać na nowo. Postanawia wyjechać w Bieszczady aby odpocząć, poukładać sobie na nowo swoje życie, zmienić myślenie o swoim tu i teraz. Na łonie natury poznaje Kacpra trzydziestoletniego żołnierza służb specjalnych. Zakochuje się i poddaje się chwili. Chce być szczęśliwa nawet jeśli mają tylko trzy tygodnie. Kacper wyjeżdża na misje a Ksenia zostaje z tęsknotą. Czy te nowe oblicze szczęścia to ta ścieżka która bohaterka chce kroczyć? Co oprócz misji jest wstanie zagrozić wspólnym chwilą Kseni i Kacpra?

Żaneta samotna matka 9 letniego chłopca. Jej całym światem jest jej syn i jej bliscy, przyjaciółka oraz jej matka. I choć jej życie nie jest usłane różami, to Żaneta jest osobą radosną, pozytywną i pełną energii. Jednak ta chwila trwa do momentu, kiedy spada na nią decyzja, która zmieni jej życie.

Kacper to książka lekka, która ma w sobie historię słodko-gorzką. Życie które dla każdej bohaterek ma różne przeszkody, jedna mierzy się z nowym obliczem życia po rozwodzie, druga które jej życie wypełnione jest kochającymi ludźmi będzie musiała cieszyć się chwilą. Życie i śmierć, smutek i radość, energia i brak sił, miłość i nienawiść.

Książka o prawdzie życia, które nie wiemy co nam przyniesie. O próbie przebaczania, zrozumienia i ponownym otworzeniu się na ludzi. Wiele barw, wiele historii, wielu bohaterów. Polecam.

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czy oceniacie książki po okładce? Czy patrząc na okładkę macie już zamysł, o czym będzie książka? Bardzo mnie zmyliła ta okładka, goły tors, kobieta w cieniu, rozmazana. A na gołym torsie tatuaż z napisem „Vida Loca”, czyli część z piosenki o tytule „Livin’ la Vida Loca” (po polsku żyjąc szalonym życiem) słynnego Ricky'iego Martina. Jak bardzo się myliłam w swojej przedwczesnej ocenie.....
Nie spodziewałam się tego, co zobaczę w tej powieści. Spodziewałam się lekkiego romansu. Ale „Kacper” nie jest romansem. To powieść o strachu, przed tym, co będzie. O tęsknocie za kimś, kogo kochamy. O tęsknocie za utraconymi szansami na.... być może inne życie. O śmierci, która zawsze boli i nigdy nie będziemy gotowi na odejście bliskich, nawet gdy długo chorują. O relacjach rodzinnych, których czasem nie doceniamy, a które są tak istotne dla naszego dobrostanu psychicznego. O życiu, którego na co dzień nie doceniamy i którym się nie cieszymy, a zaczynamy wtedy, gdy dowiadujemy się o chorobie... i swojej przyszłej śmierci. O bólu matek, które w różnych okolicznościach tracą dzieci. O sile kobiet. Takiej sile, której nikt i nic nie jest w stanie złamać. O prawdziwej przyjaźni, którą każdy z nas chciałby mieć. O sile rozmowy, mówieniu prawdy, choćby najgorszej.... O stracie, tą, którą mieliśmy, teraz przeżywamy i tą, na którą nie jesteśmy gotowi a której doświadczymy. O miłości, która czasem odbiera rozum. O miłości, która łączy i rozdziela by w innym przypadku rozdzielić i złączyć. O granicach, o które nie dbamy, a gdy zadbamy, wszystko okazuje się takie proste. O wyborach tak trudnych, że aż nie do wyobrażenia. Strata w różnych kontekstach to motyw przewodni tej powieści i warto zobaczyć ją swoimi filtrami. Ostrzegam będzie bolało. Ale jak w życiu będzie też i uśmiech i śmiech taki prosto z serca. I dobrzy ludzie, których spotykamy w najgorszych dla nas momentach, a którzy są dla nas wybawieniem i ulgą i nadzieją.
Ksenia nie przypadła mi do gustu, nie potrafiłam momentami wytłumaczyć jej zachowania. Ale Żaneta skradła moje serce a jej historia.... jest i moją historią.... Żanety, która jest, a której miało nie być..... Kacper, główny bohater, zasługuje na podziw i uznanie. Ale nie byłby taki, gdyby nie silna kobieta, jego mama i jej historia.
Życzę każdemu, żeby doznał psychologicznego błysku i się obudził.... Zaczął żyć świadomie i doceniając każdą chwilę. Życie naprawdę jest piękne, mimo przeżywanego przez nas bólu i wszystkich niesprawiedliwości losu jakie nas spotykają. Ksenia mówi: „Teraz wydaje Ci się, że jest bardzo niedobrze, ale za jakiś czas będzie dużo lepiej”.... Warto w to uwierzyć! I „Kacper” to nam uświadamia razem ze wszystkimi silnymi bohaterkami-kobietami.
Styl Autorki momentami szorstki, krótkie zdania lub równoważniki zdań. Jednak ładunek emocjonalny mocny.
„Żyjąc szalonym życiem” dla każdego będzie oznaczało co innego. Ale czy zastanawiałeś/aś się, czy w ogóle żyjesz? Czy życie ucieka ci przez palce? Doceniasz życie jakie masz czy nadal gonisz za czymś nierealnym? Żyj, po prostu żyj, doświadczaj, przeżywaj. Masz jedno życie.
Warto przeczytać i zastanowić się nad własną definicją "żyjąc szalonym życiem".
Dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska za egzemplarz do recenzji.

Co tu dużo kryć. Kocham książki Gabrieli Gargaś i sięgnę po każda jaką napisze.
Nie nie, ta książka to nie jest erotyk, jak mogłaby sugerować okładka. Jest to piekna opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu i radości życia.

Bohaterkami są dwie kobiety. Jedną jest Ksenia, którą mąż zostawił dla młodszej po latach małżeństwa. Szybki rozwód i podział majątku. Ksenia musi na nowo odnaleźć radość życia i swoje miejsce na ziemi. Poznaje ona Kacpra, w którym zakochuje się z wzajemnością. Jednak ich związek napotka wiele przeciwności.
Drugą jest Żaneta, młoda kobieta samotnie wychowująca syna Jakuba. Żaneta dowiaduje się, że ma raka i niestety bez szans na wyleczenie. Zostało jej niewiele czasu....
Co łączy obie kobiety? Kim jest Kacper? Jaką rolę odegra w życiu Kseni i Żanety?
Tego dowiecie się z książki.
Polecam

Cudowna przeprawa przez paletę ludzkich uczuć: od gniewu i odrzucienia przez rozpacz, strach ale i nadzieję, przyjaźń, oddanie i miłość. Niejeden raz ocierałam łzę.
Przepiękny obraz matczynej miłości ale i nauka godzenia się że stratą...Jak rozstać się ze swoim dzieckiem? Jak je na to przygotować? Czy jest ktoś kto może zastąpić matkę? Czy warto walczyć o miłość? Czym jest szczęście?
Wiele pytań i jak to u Gabrieli Gargaś, wiele mądrych zdań, które dają do myślenia i zapadają w pamięć. Gabriela znana jest jako znawczyni kobiecej duszy. Nikt inny nie umie tak życiowo pisać i stawiać nas, kobiety, do pionu.
Polecam

Tych dwoje różni wszystko.Jednak po pewnym czasie połączy ich nierozerwalna więź do momentu kiedy to los nie zadrwi z nich w najmniej spodziewanym dla wszystkich momencie...
Na jaw wyjdzie przeszłość Kacpra jak i rzetelnie skrywana wielka tajemnica Kseni.
Czy tych dwoje jeszcze kiedyś będzie umiało sobie zaufać, przebaczyć?
~ "KACPER" to najnowsze dziecko Gabrieli Gargaś i tak jak wcześniej wam wspomniałam na story jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, więc poza gorącą okładką ( która może namieszać w głowach niejednemu z nas, a ja już dobrze znam wasze myśli ?) nie wiedziałam czego tak naprawdę mogę się spodziewać, do dnia kiedy prawie jednym tchem pochłonęłam dosłownie całość. Więc to już o czymś świadczy!
~ Autorka na kartkach swej powieści niczym doświadczony malarz odmalowała dla nas za pomocą słów, dopieszczony w każdym calu pejzaż zbudowany z różnobarwnej palety emocji. Przepełniony wartościowymi doświadczeniami, rozterkami, przemyśleniami, co przy akompaniamencie wszystkich rodzajów miłości: rodzicielskiej, erotycznej, romantycznej, platonicznej, stworzyło bardzo mądra, oszałamiającą, bardzo wartością i niepowtarzalną historię skupiająca się w dużej mierze na tak ważnym - Przebaczaniu.
~Według mnie nikt tak jak Gabriela Gargaś nie potrafi otulać nas słowem, hipnotyzować i nie wzbudzać tyłu emocji które później kotłują się w naszych głowach.
~"Kacper" to słodko-gorzka opowieść w której pierwsze skrzypce grają doskonale wykreowani, pełnokrwiści, popełniający błędy i wyciągający z nich wnioski, bohaterowie, co wraz z realistycznym, momentami nawet sielskim klimatem, stworzyło namacalną historie, która mogłaby wydarzyć się naprawdę.
~Jako "nowicjuszka" i nowa wielka fanka, polecam całym sercem.
Gwarantuje wam, że podczas czytania niejednokrotnie będą towarzyszyć nam łzy, uśmiech, radość, złość bólem, smutek, strata, miłość przez co cała historia nas porusza i jednocześnie zmusza do refleksji.
CZYTAJCIE.

Przeczytane:2022-12-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 2022,
Nigdy Cię nie zapomnę
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Nigdy Cię nie zapomnę

Finał poruszającej sagi rodzinnej autorstwa Czarodziejki kobiecych uczuć! Teresa i Maksymilian myśleli, że wszystko, co najlepsze, dopiero przed nimi....

Jeden rok na skok w bok
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Jeden rok na skok w bok

Ksenia musi dokonać trudnego wyboru między spokojnym związkiem z Robertem a fascynacją uwodzicielskim pilotem Emilem. Odurzona i oślepiona emocjami, które...