Recenzja książki: Każda z nas była Ewą. Odkryj, jaką kobietą stworzył cię Bóg

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Chrześcijanin wierzy w nieskończoną miłość Boga do ludzi. Stworzenie świata dowodzi tej prawdy, będąc równocześnie wyrazem zaproszenia człowieka do wiecznej przyjaźni ze Stwórcą. Ponieważ każdy z nas – zarówno mężczyzna, jak i kobieta – został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, przedstawiciele obu płci na równi zobowiązani są do postępowania zgodnie z wolą Bożą, bez względu na pojawiające się kłopoty i trudności dnia codziennego. Każda z nas była Ewą. Odkryj, jaką kobietą stworzył cię Bóg jest interesującą propozycją Wydawnictwa Promic, zachęcającą – zwłaszcza kobiety – do uważnego wsłuchiwania się w głęboko ukryty sens zbawczych wydarzeń.

Interesujące rozważania Colleen C. Mitchell w całości oparte są na Słowie Bożym. Budowa każdego rozdziału jest schematyczna. Początek stanowią trzy lub cztery fragmenty biblijne (wraz z siglami), które zostały zaczerpnięte z Biblii Tysiąclecia, z ksiąg Starego- i Nowego Testamentu. Przytoczone teksty biblijne służą analizie prawdy objawionej, po czym autorka zamieszcza treść świadectwa kobiety, w którym opowiada ona o własnych odkryciach w dziedzinie wiary i fizyczności. Następnie następuje podsumowanie wraz z konkretnymi wskazaniami na przyszłość, a także pytania, tematy do indywidualnej lektury Pisma Świętego oraz refleksje i modlitwy.

Tytuł każdego rozdziału został sformułowany w sposób odzwierciedlający cechy charakteryzujące zarówno kobiety czasów sprzed narodzenia Chrystusa, jak i współczesne. Treść właściwa, będąca odpowiedzią na zacytowany fragment biblijny, zostaje wzbogacona przesłaniem dla kobiet żyjących dziś, w konkretnej rzeczywistości, z całym bagażem doświadczeń, zmagających się z trudami dnia codziennego, borykających się z tęsknotami i pragnieniami. Autorka, stając w obronie biblijnych kobiet (np. Batszeba biorąca kąpiel oczyszczającą na dachu swojego domu obwiniana jest o uwiedzenie króla Dawida), dowodzi niesłuszności pokutujących od wieków osądów. Analizuje szczegółowe koncepcje, prosząc czytelniczki o ustosunkowanie się do poruszonego zagadnienia.

Publikacja Wydawnictwa Promic to bogactwo refleksji: nad stworzeniem, upadkiem człowieka, wcieleniem, naturą naszego „ja”, radością i przyjemnością, seksualnością, cierpieniem oraz spełnieniem. Colleen C. Mitchell posiłkuje się przemyśleniami Ojców Kościoła, świętych, filozofów, pisarzy wczesnochrześcijańskich oraz współczesnych, a także osób konsekrowanych i świeckich. Pomocą służą również przypisy, schemat Osoba ludzka w pigułce oraz przeznaczone szczególnie dla kobiet medytacje, błogosławieństwa i modlitwy.

Książka Każda z nas była Ewą. Odkryj, jaką kobietą stworzył cię Bóg bez wątpienia przemówi do kobiety żyjącej w XXI wieku: nakreślając drogę od początku do końca, od stworzenia do zbawienia, od wypalenia do uzdrowienia, pomoże zrozumieć, że bezwzględnie konieczna jest integracja duszy i ciała. Lektura jest receptą na życiowe problemy współczesności. Przedstawione w przystępny sposób bogactwo doświadczeń tych, które żyły przed wiekami i tych, które żyją „tu i teraz", stanie się dla nas nauką mądrości. Wspomagając zmagania z trudami dnia codziennego, pomoże pokonywać przeszkody oraz dokonywać właściwych wyborów. Wtedy nasze życie stanie się piękniejsze i szczęśliwsze.

Tagi: duchowość

Kup książkę Każda z nas była Ewą. Odkryj, jaką kobietą stworzył cię Bóg

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Każda z nas była Ewą. Odkryj, jaką kobietą stworzył cię Bóg
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje