Recenzja książki: Kot i pies

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Podobno kot i pies nie żyją ze sobą w zgodzie. Przynajmniej tak mówią ludzie. Jednak nic bardziej mylnego: książka Kot i pies, przyglądając się codzienności wspólnie spędzających chwile zwierzaków, pokazuje coś zgoła odmiennego – jeden drugiego, mimo zupełnie innej mowy ciała, potrafi nie tylko zrozumieć, ale i w pełni zaakceptować. Zatem… czas poznać sympatycznych bohaterów.

Zapowiada się wspaniały dzień. Z wyjazdu właścicieli korzystają kot z psem. Koniecznie – i to jak najszybciej – muszą się znaleźć w parku, gdzie czekają na nich przygody i wspaniała zabawa. Ale… przecież wybitnie rasowy kot nie może ot tak, po prostu, między drzewami sobie spacerować. Ponieważ rasowemu kotu – co powszechnie wiadomo – stylu ani gustu nie brakuje, musi on założyć odpowiednie przebranie. I tu sprawę w swoje łapy wziął pies. A jako, że był to pies tryskający energią, natychmiast – oczywiście przy pomocy kota – zabrał się za kompletowanie wystrzałowych strojów: czapki, wstążki oraz paski; cięcie, gięcie, spinanie; wreszcie – przymiarki, niewielkie poprawki i już… stylówka gotowa. I już… wyruszyć mieli w miasto. Niestety… Jak opanować chaos – tym bardziej, że zgrzytający w zamku klucz oznaczał powrót właścicieli. Czy przyjaciołom uda się zatrzeć wszystkie ślady swej szalonej zabawy i posprzątać mieszkanie? Na kartach lektury czytelnik odnajdzie satysfakcjonujące odpowiedzi.

Po zabawną publikację Wydawnictwa Adamada chętnie sięgną dzieci przedszkolne, które z radością wezmą udział w przygodach dwójki uroczych przyjaciół. Towarzysząc im podczas realizacji przebiegłego krawieckiego planu (wraz z jego następstwami), mali czytelnicy będą się doskonale bawić. I choć stworzonych przez Jonathana Bentleya bohaterów jest tylko dwóch, ich spryt oraz urokliwość są pod każdym względem wystarczające. Różnorodna co do wielkości, kroju i ułożenia czcionka oraz powiększone odstępy między linijkami z jednej strony nadają całości przejrzystości, z drugiej – stanowią ułatwienie dla tych dzieci, które potrafią już czytać. Kolorowe, duże, wyraźne, niezwykle zabawne ilustracje znakomicie uzupełniają prostą i łatwą do zrozumienia treść, wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy małego czytelnika. Nie bez znaczenia są też twarda okładka, sztywne kartki oraz duży format książki.

Kot i pies to mnóstwo poprawiającego humor śmiechu i dobrej zabawy.

Kup książkę Kot i pies

Zobacz opinie o książce Kot i pies
Kot i pies
Jonathan Bentley
Kot i pies. Bananowe czubki
Jonathan Bentley0
Okładka ksiązki - Kot i pies. Bananowe czubki

Kot i pies odkryli, że w mieszkaniach w ich bloku uwięziono wiele dzikich zwierząt.Ktoś musi je uwolnić. Co mogło pójść nie tak? Dołącz do dwóch uroczych...