Recenzja książki: Kreacja

Recenzuje: Joanna Żelazny

Powszechnie znane stwierdzenie „sukces uderza do głowy”, wydaje się być szczególnie aktualne w odniesieniu do ludzi żyjących w XXI wieku. Małe zwycięstwo czyni z nas nieustraszonych, drobny sukces sprawia, że zaczynamy sięgać po więcej, a chwilowa dobra passa mąci w głowie do tego stopnia, że zaczynamy czuć się jak władcy świata. Media nieustannie zabiegające o naszą uwagę, czasopisma starające się opublikować najbardziej absurdalny artykuł, poradniki i reality-show, mówiące nam, co wolno, a czego nie… W jaki sposób możemy pozostać sobą, skoro świat robi wszystko, aby pokazać nam lepszy, mądrzejszy, bardziej modny sposób na życie?

Cztery kobiety w pogoni za sukcesem nie dostrzegają zmian, które już niebawem rozpoczną machinę wydarzeń.

Agata, recepcjonistka w stacji telewizyjnej. Aspirująca celebrytka, niewdzięczna córka, zdradzająca żona, nieobecna matka. Kobieta, którą interesuje wyłącznie kariera. W pogoni za La vie!, byłaby w stanie porzucić dotychczasowy świat. Spędzając dni w towarzystwie aktorów, reżyserów, i śmietanki medialnego biznesu (a raczej wpuszczając ich do windy, parząc im kawę i dostarczając aktualną prasę), czuje się spełniona.

Marta, prowadząca talk-show Gwiazda Wioletty. Kobieta korzystająca z życia w każdym znaczeniu tego słowa. Zagubiona dusza w świecie bezdusznych mediów. Kobieta sukcesu, zawsze radząca sobie z kłodami rzucanymi jej pod nogi. Ale nie tylko.

Anna, oddana przyjaciółka, zmęczona pani domu. Starając się dogodzić wszystkim na raz i zachować przy tym twarz, toczy codzienną walkę z przeciwnościami losu. Zamartwiając się o przyjaciółkę, próbuje zarazem radzić sobie jako „matka Polka".

Wioletta, suto natapirowana blond gwiazda. Cukierkowata i szczebiotliwa, świadoma tego, co chce osiągnąć, dążąca do celu „po trupach". Pirania, która uwielbia wydobywać najgłębiej skrywane sekrety i poddawać je publicznej analizie.

Kreacja to mieszanka historii, osobowości, morałów i lekcji, jakie możemy wyciągnąć z lektury. Powieść Elizy Sarnackiej-Mahoney ukazuje inne oblicze każdej z kobiet, ujawnia, co skrywają one przed otoczeniem. Kreacja to powieść pełna emocji, w pełni angażująca czytelnika, wciągająca, nie pozwalająca nawet na chwilę oddechu. A przy tym mówiąca wiele o nas samych i o rolach, jakie staramy się przybrać w codziennym życiu.

Kup książkę Kreacja

Zobacz opinie o książce Kreacja
Kreacja
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney0
Okładka ksiązki - Maja Orety i skarb Szkocji

Maja Orety to wesoła i ciekawa świata dziewczynka, która uwielbia tajemnice. Dzięki nim zamienia się w sprytną detektywkę! W drugiej części jej...

Maja Orety
Eliza Sarnacka-Mahoney0
Okładka ksiązki - Maja Orety

Maja Orety ma nieprzeciętną rodzinę i mieszka w niezwykłym domu w sąsiedztwie elfów. Dzięki ich wskazówkom śledztwo, które prowadzi Maja z przyjaciółmi...