Recenzja książki: Kto obroni Alberta?

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Albert jest samotnym czterolatkiem. Właśnie przeprowadził się na nowe osiedle i nie ma żadnych kolegów. Na szczęście jest Molgan, wyimaginowany kolega, z którym można wszystko. Co więcej – można na niego zrzucić winę, gdy coś się rozbije, zepsuje. Szkoda tylko, że Molgan nie należy do najodważniejszych kumpli, bo nie ma go, gdy jest naprawdę potrzebny. Czasem Albert ma kłopoty ze starszymi, złośliwymi chłopakami i wtedy… Molgana po prostu nie ma!

Aż pewnego razu Molgan zupełnie znika. Jego miejsce zajmuje Wiktor, prawdziwy chłopiec, z którym zabawa wygląda już zupełnie inaczej. Choć czasem się kłócą i nie chcą się znać, to Wiktor ma jedną dobrą cechę – jest przy Albercie zawsze wtedy, gdy grozi mu niebezpieczeństwo. To się nazywa Prawdziwa Przyjaźń.

Krótka opowieść o Albercie i jego samotności pisana jest w czasie teraźniejszym, akcja toczy się więc na oczach młodego czytelnika. Obrazki dobrze współgrają z tekstem, co przykuwa uwagę dziecka. Książka pokazuje ważny problem – samotność, poszukiwanie przyjaciela, wymyślenie go, a potem znalezienie tego najprawdziwszego. Dla dziecka to bardzo ważne, by mieć rówieśnika do zabawy. Każda strona jest w innym kolorze, obrazki są wesołe i wiele wyrażają, co czyni lekturę przyjemną.

Książki o rezolutnym Albercie cieszą się wielkim powodzeniem na całym świecie. Przede wszystkim dlatego, że bardzo prostym językiem opowiadają o poważnych dziecięcych problemach i, co więcej, przynoszą ich rozwiązanie.

Kup książkę Kto obroni Alberta?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kto obroni Alberta?
Książka
Kto obroni Alberta?
Gunilla Bergström
Inne książki autora
Co mówi tata Alberta?
Gunilla Bergström0
Okładka ksiązki - Co mówi tata Alberta?

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni...

Dobranoc, Albercie Albertsonie
Gunilla Bergström0
Okładka ksiązki - Dobranoc, Albercie Albertsonie

Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny. Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać. - Tato, poczytaj mi książkę! - prosi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy